GoldenLine GoldenLine
Menu

Slideshow

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

TEATR GRODZKI JUNIOR ZNÓW W BRATYSŁAWIE !

6

Dzięki finansowemu wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza z Warszawy (Program „Kultura polska na świecie” https://iam.pl/pl/kultura-polska-na-swiecie) integracyjna grupa artystyczna Teatr Grodzki Junior działająca pod opieką naszego stowarzyszenia od 2003 roku wystąpiła – już po raz piąty – na międzynarodowym przeglądzie teatralnym ERROR organizowanym przez Divadlo bez domowa w Bratysławie od jedenastu lat:

http://www.divadlobezdomova.sk/divadlobezdomova/FESTIVAL_ERROR.html

W dniu 25 listopada Teatr Grodzki Junior zaprezentował międzynarodowej publiczności swoje najnowsze przedstawienie „Gdzieś ponad tęczą…”, które miało premierę w czerwcu br. Spektakl jest opowieścią bez słów, grają w nim lalki wykonane przez aktorów z prostych materiałów – sznurka, papieru, tkaniny i drutu. Finałowa piosenka – słynna ballada z filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”  jest wykonywana przez niesłyszącą część grupy w języku migowym. Nasza propozycja teatralna spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów, a także mediów. Po spektaklu jeden z naszych niesłyszących aktorów – Paweł Hachorkiewicz, z pomocą tłumacza migowego Adama Pileckiego, udzielił wywiadu słowackiej telewizji przygotowującej reportaż filmowy o całym wydarzeniu.

Teatr Grodzki Junior był jedynym polskim zespołem na festiwalu, występując obok amatorskich grup z Węgier, Czech, Słowenii, Francji i oczywiście Słowacji.

Organizatorzy przeglądu zapewnili imprezie szeroką promocję medialną. Informacja o tegorocznym ERRORZE znalazła się między innymi w jednej z największych gazet słowackich „Pravda”.

Dotacja Instytutu Adama Mickiewicza w wysokości 3000 zł pokryła koszty podróży, dzięki czemu po raz kolejny mogliśmy być obecni na międzynarodowym przeglądzie u naszych słowackich przyjaciół.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY INSTYTUTOWI ZA WSPARCIE!!!

CULTUREPL-poziom02 [Converted]

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony