GRUPA TEATRALNA projektu "Od warsztatów aktywizujących do warsztatu pracy" 2005-2007

Katolicki Ośrodek Resocjalizacji i Wychowania Młodzieży Fundacji "Nadzieja", Bielsko-Biała, opiekun grupy: Maria Schejbal

sezon 2005/2006

Grupa wystąpiła podczas imprezy integracyjnej "Przylecieli Anieli do Bielska-Białej" na placu Ratuszowym 14 grudnia 2005 i podczas przeglądu spektakli jasełkowych "Anielska nowina" na scenie Klubu Garnizonowego Dom Żołnierza 23 stycznia 2006. Wystawiono spektakl "Opowieść wigilijna". Przygotowano również widowisko plenerowe "Matka Ziemia", które zostało pokazane podczas Święta Ziemi 23 maja w Bielsku-Białej oraz podczas VI Beskidzkiego Święta Małych i Dużych 10 czerwca 2006. Po zakończeniu zajęć członkowie grupy wzięli udział w Międzynarodowej Wymianie Młodzieży, współorganizowanej przez Stowarzyszenie, która odbyła się w Grecji. Efektem wysiłków grup teatralnych z czterech krajów była premiera spektaklu pod tytułem "Śladami Persefony". Miała ona miejsce 3 września o godzinie 21.30 w ruinach starożytnego miasta Assine nad brzegiem morza.

Zdjęcia wykonali uczestnicy zajęć warsztatowych

sezon 2005/2006

Grupa wystąpiła podczas Dnia Czystego Powietrza w Katowicach 14 listopada 2006 - zaprezentowała happening ekologiczny i wzięła udział w działaniach ulicznych z grupą dzieci. Na zajęciach koncentrowano się na relacjach grupowych oraz temacie uzależnień i zniewolenia przez używki. 14 kwietnia 2007 po raz kolejny grupa wystąpiła w organizowanym przez Klub Garnizonowy w Bielsku-Białej Konkursie Form Scenicznych Śląskiego Okręgu Wojskowego, prezentując spektakl pt. "IKAR". Uczestnicy sami pracowali nad scenariuszem spektaklu - pisali teksty o swojej przeszłości i terapii w Ośrodku. 19 i 20 czerwca 2007 na sali widowiskowej Domu Żołnierza grupa wystawiła spektakl "Jak ich pogodzić" Lilianny Bardijewskiej w ramach zajęć profilaktycznych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 37.