PUNKT PORADNICTWA ZAWODOWEGO - EFS

O Projekcie
  • Opis Projektu
  • Aktualności
  • Warsztaty
  • Kontakt
  • Partner
  • EFS, SPO RZL
  • PFRON

  • Poradnik
  • Rozmowa Kwalifikacyjna
  • Twoje CV
  • Niepełnosprawni w Pracy
  • Przydatne Linki

  • Publikacje
  • Nr 1
  • Nr 2
  •  

    Programy Zrealizowane
    Otworzymy Ci Świat
    Cve
    Bliżej Sceny
    Aktywna integracja...
    Konkurs na sztukę
    Szlachetne Zdrowie
    Amatorzy i Profesjonaliści
    Uczestnictwo, Kreacja...
    Teatr Niepełnosprawnych
    W Poszukiwaniu Rozwiązań
    Inwentaryzacja...
    EFS - Od Warsztatów...
    Aktywizacja Społeczna...
    Scenariusz Teatralny...
    Warsztaty Teatralne...
    EFS - Punkt Poradnictwa...
    Warsztaty Teatralne...
    Śladami Persefony
    Sztuka Prewencji...
    Tradycje Regionalne
    Śladami Orfeusza
    Wspólna Przestrzeń
    Byłem Tu !!! Ymil
    Jesteś Potrzebny
    Zabawki Bez Granic
    Teatralna Mapa Europy
    Animowana Debata
    Teatr i Edukacja...
    Odkrywanie Teatru
    Warsztaty Teatralne...
    Sztuka dla harmonii...

     

     

     



    O PROJEKCIE - Aktualności

    "Efektywne poszukiwanie pracy"


    Powiększ zdjęcie >>>

    27,28 listopada 2006 odbyły się Warsztaty, które dotyczyły m.in. następujących zagadnień: metody aktywnego poszukiwania pracy, definiowanie oczekiwań wobec pracy, planowanie kariery zawodowej, obejmowały scenariusz i symulację rozmowy kwalifikacyjnej, wykorzystywanie sieci kontaktów, organizację aktywnego poszukiwania pracy, informacje o lokalnym rynku pracy. Warsztaty były prowadzone przez Katarzynę Bandałę - psychologa i doradcę zawodowego


    WARSZTATY "Rozmowa kwalifikacyjna" (23,24 listopada 2006)


    Powiększ zdjęcie >>>

    Podczas warsztatu uczestnicy praktycznie przygotowywali się do wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Dowiedzieli się również czego należy oczekiwać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy aktywnie włączyli się do przeprowadzanej symulacji spotkania rekrutacyjnego z pracodawcą. Warsztat prowadziła Katarzyna Bandała - psycholog i doradca zawodowy.


    "Radzenie sobie ze stresem"

    W dniu 22 listopada 2006 odbyły się warsztaty pt."Radzenie sobie ze stresem"

    Zadaniem warsztatów było przygotowanie uczestników do postępowania w sytuacjach stresu związanego z poszukiwaniem pracy (szczególnie z niepowodzeniami temu poszukiwaniu towarzyszącymi) oraz ze stresem towarzyszącym pierwszym tygodniom w nowym środowisku po podjęciu pracy. Zakres tematyczny warsztatów: rodzaje i definicje stresu, jak rozpoznajemy stres, jak reagujemy na stres, jak wykorzystać stres pozytywnie, zjawisko stresu rekrutacyjnego, czynniki wewnętrzne i zewnętrzne wpływające na stres rekrutacyjny, techniki ograniczania stresu. Warsztaty prowadził Jacek Baczak - psycholog.


    "Asertywność" warsztaty (9,10 października 2006)

    Zadaniem warsztatów było wykształcenie u uczestników asertywnych postaw w sytuacjach związanych z poszukiwaniem pracy oraz w pracy. Zakres tematyczny warsztatów: definicja asertywności, co to znaczy być asertywnym?, sztuka asertywnej odmowy, efekty postawy asertywnej. Warsztaty prowadziła Urszula Semla - psycholog i doradca zawodowy.


    Warsztaty Własna Firma

    W dniach 28 - 29 .09.2006 w ZINR Beskidy odbyły się warsztaty pt. "Własna Firma". Warsztaty przeprowadziła Anna Sobiecka.
    Uczestnicy warsztatów uzyskali niezbędną wiedzę dotyczącą zakładania własnej działalności gospodarczej. Więcej >>>


    W dniach 21 - 22.08.2006 w siedzibie partnera projektu Związku Inwalidów Narządu Ruchu "Beskidy", odbyły się warsztaty dla beneficjentów projektu z zakresu Telepracy. Warsztaty prowadzone były przez trenera Michała Ciałonia. ze względu na udział w warsztatach osób niesłyszących w zajęciach uczestniczył również tłumacz języka migowego.
    Podczas warsztatów beneficjentom przekazana została praktyczna wiedza dotycząca możliwości podjęcia Telepracy, przedstawione zostały przykłady różnych form telepracy. Uczestnicy przygotowywali wstępny biznesplan dotyczący utworzenia lokalnego centrum Telepracy.


    Wiecej zdjęć >>>


    "Dokumenty aplikacyjne" - warsztaty

    W dniach 20/21 lipca 2006 oraz 31 lipca/01 sierpnia 2006 odbyły się
    warsztaty poświęcono sztuce przygotowywana profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych - życiorysów i listów motywacyjnych. Zakres tematyczny warsztatów: typy dokumentów składanych pracodawcy, list motywacyjny, życiorys zawodowy (CV), formularze i ankiety, portfolio i inne prezentacje - wizytówki, adres e-mail, strona www, EUROPASS - zasady redagowania dokumentów aplikacyjnych według wzoru obowiązującego w Unii Europejskiej. Warsztaty prowadził Krzysztof Puc - doradca zawodowy.


    EFS "Punkt poradnictwa zawodowego dla osób niepełnosprawnych"

    Angażujemy się w lokalne kampanie promujące zatrudnianie osób niepełnosprawnych Więcej >>>


    Warsztaty "Efektywne poszukiwanie pracy"


    Zobacz Zdjęcia >>>

    W dniach 30 i 31 czerwca odbyły się warsztaty pt. "Efektywne poszukiwanie pracy" Warsztaty dla beneficjentów projektu poświęcone były najważniejszym aspektom samodzielnego, aktywnego poszukiwania pracy, ze szczególnym uwzględnieniem rynku pracy osób niepełnosprawnych.
    Warsztaty poprowadziła pani Edyta Janus, psycholog i socjolog, specjalista ds. rekrutacji pracowników.



    powiększ zdjęcie >>>

    W dniach 22-23 oraz 26-27 czerwca odbyły się warsztaty pt. "Rozmowa kwalifikacyjna" dla dwóch grup beneficjentów.

    Podczas szkolenia uczestnicy praktycznie przygotowywali się do wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Dowiedzieli się również czego można się spodziewać po tego rodzaju rozmowie. Aktywnie włączyli się do przeprowadzanej symulacji spotkania rekrutacyjnego z pracodawcą.


    powiększ zdjęcie >>>

    Warsztat prowadziła pani Irena Greń - pośrednik pracy I stopnia, która na co dzień pracuje w Gminnym Centrum Informacji w Skoczowie, gdzie doradza osobom poszukującym pracy.


    W dniach 29 - 30 maja 2006 beneficjeni projektu uczestniczyli w warsztacie "Skuteczna komunikacja interpersonalna".

    Spotkanie umożliwiło biorącym w nim udział osobom niepełnosprawnym podzielenie się osobistymi doświadczeniami, związanymi z sytuacją poszukiwania pracy i dotychczasową komunikacją z potencjalnymi pracodawcami. Ćwiczenia, zainicjowane przez trenera pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć własny sposób komunikowania się oraz wrażenie jakie wywołuje u innych osób. Poszerzyli oni również wiedzę na temat komunikacji werbalnej i niewerbalnej w kontekście podejmowania zatrudnienia. Warsztat prowadził pan Konrad Berezowski - pedagog i terapeuta (Szkoła Trenerów Treningu Psychologicznego oraz Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej).


    Warsztat "Rozmowa kwalifikacyjna" dla pierwszej grupy beneficjentów odbył się w dniach 22 - 23.05.06. Podczas szkolenia uczestnicy praktycznie przygotowywali się do wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Dowiedzieli się również czego można się spodziewać po tego rodzaju rozmowie. Aktywnie włączyli się do przeprowadzanej symulacji spotkania rekrutacyjnego z pracodawcą.
    Warsztat prowadziła pani Irena Greń - pośrednik pracy I stopnia, która na co dzień pracuje w Gminnym Centrum Informacji w Skoczowie, gdzie doradza osobom poszukującym pracy.


    Warsztaty Autoprezentacji dla beneficjentek projektu "Punkt Poradnictwa Zawodowego dla Osób Niepełnosprawnych"

    20 i 21 kwietnia 2006r w sali ZINR "Beskidy" odbyły się pierwsze z serii warsztatów dla beneficjentów projektu "Punkt Poradnictwa Zawodowego Dla Osób Niepełnosparwnych".
    7 pań uczestniczyło w warsztatach poświęconych autoprezentacji wraz z elementami wizażu. Praktyczne warsztaty obejmowały przede wszystkim tematykę prawidłowej autoprezentacji podczas rozmów kwalifikacyjnych.
    Warsztaty prowadziła p. Agnieszka Wenclewska - wizażystka, trener biznesu, wykładowca szkoły policealnej na kierunku "Kosmetyka".


    Szanowni Państwo,

    W ramach porad i pomocy udzielanej w naszym projekcie możecie Państwo skorzystać z usług Punktu Konsultacyjnego oraz biblioteki specjalistycznej przy ul. Bohaterów Warszawy 4a.
    Punkt znajduje się w siedzibie Związku Inwalidów Narządu Ruchu "Beskidy".

    Więcej informacji o bibliotece i czytelni >>>

    Szczegółowy zakres działalności Punktu Konsultacyjnego:
    1. Gromadzi i udostępnia informacje na temat publicznych, miejskich i powiatowych instytucji działających w zakresie pomocy społecznej. W szczególnych przypadkach pomaga wypełnić dokumentację.
    2. Gromadzi i udostępnia informacje na temat publicznych i prywatnych, miejskich i powiatowych instytucjach pośrednictwa pracy, w tym o internetowych portalach pracy. W szczególnych przypadkach pomaga wypełnić dokumentację.
    3. Gromadzi i udostępnia informacje na temat praw osób niepełnosprawnych,
    4. Gromadzi i udostępnia informacje na temat działań urzędów.
    5. Gromadzi i udostępnia informacje na temat oferty kulturalnej na terenie miasta i powiatu,
    6. Gromadzi i udostępnia informacje na temat dostępności dla osób niepełnosprawnych obiektów użyteczności publicznej,
    7. Gromadzi i udostępnia informacje na szkoleń, kursów, szkół średnich i wyższych, kursów internetowych i innej oferty edukacyjnej.


    Z usług Punktu Konsultacyjnego można skorzystać bezpłatnie
    w następujących dniach i godzinach:


    - Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 14:00-16:00
    - W środę Punkt jest nieczynny!

    Uwaga!
    Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci skorzystania z Punktu Konsultacyjnego w Biurze Projektu!

     

    JEDEN PROCENT

    KRS 0000051764



    Prosimy przekaż 1% Podatku
    na budowę dobrego domu >>>

    Na co przeznaczyliśmy Twój 1%

    OBSERWUJ NAS NA...
    facebook blip nasz klasa
    youtube golden line twitter

    sie pomaga

    ZOBACZ KONIECZNIE
    BAZA SCENARIUSZY


    www. teatramatorski.pl >>>


    ZAPRASZAMY
    DO OSRODKA REHABILITACYJNEGO


    Zapraszamy do Ośrodeka Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Lalikach

    NASZE POZOSTAŁE
    SERWISY


    www.potens.com.pl >>>
    www.cve.com.pl >>>
    www.otworzymy-swiat.pl >>>
    www.slaskiengo.pl >>>
    www.teatramatorski.pl >>>
    www.jestespotrzebny.pl >>>
    www.poligrafia.bielsko.pl >>>
    www.laliki.com.pl >>>

               

    | Strona Główna | Adresy Kontakty | | Opis Działalności | Kronika | Ludzie Stowarzyszenia | Partnerzy Sponsorzy |

    Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki"
    Siedziba i biura: ul. Sempołowskiej 13, 43-300 Bielsko-Biała
    tel. (48 33) 496 52 19, 497 56 55, fax: (48 33) 496 52 19, E-mail:

    copyright © Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "TEATR GRODZKI"