Slideshow

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Akcja zbierania płynów dezynfekcyjnych oraz środków ochrony osobistej

W dniach od 20 do 24 kwietnia br. w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Bielsku-Białej trwała akcja zbierania płynów dezynfekcyjnych oraz środków ochrony osobistej.

Akcja była odpowiedzią na apel Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie, ogłoszony na stronach portalu społecznościowego.

Zebrane środki, maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne zostały przekazane do Ośrodka za pośrednictwem pana Grzegorza Żymły.

Dziękuję pracownikom naszego Zakładu za pomoc i zaangażowanie w to ważne przedsięwzięcie.

Marcin Słonka – Dyrektor Zakładu

WARSZTATY TEATRALNE ON-LINE W PROJEKCIE „RAPPORT”

W związku z ograniczeniami, jakie wywołuje pandemia koronawirusa, musieliśmy zrezygnować z dotychczasowej formy prowadzenia zajęć teatralnych w ramach projektu „RAPPORT. Sztuka dla społecznej integracji obcokrajowców” (http://www.teatrgrodzki.pl/rapport/). Nie oznacza to jednak utraty kontaktu z uczestnikami, ani zaprzestania twórczej aktywności! Od początku kwietnia trwają spotkania warsztatowe on-line organizowane co tydzień za pomocą Messengera i programu ZOOM.

Nasza polsko-ukraińska grupa teatralna, która jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęła prace nad stworzeniem widowiska lalkowego skupionego na doświadczeniu wędrówki i przekraczaniu barier między ludźmi, musi teraz zmierzyć się z całkiem nowymi wyzwaniami. Uczestnicy otrzymują od nas twórcze zadania do samodzielnej realizacji podczas przymusowej domowej „kwarantanny”. Rezultaty ich działań są następnie prezentowane i omawiane podczas wspólnych wirtualnych sesji. W ten sposób członkowie grupy uczą się wykorzystywać to, co mają w bezpośrednim zasięgu, na przykład przedmioty codziennego użytku, którym nadają nowe funkcje. Potrzebne jest do tego uruchomienie wyobraźni, rozbudzona zostaje spontaniczność i kreatywność, otwiera się także przestrzeń dla refleksji i namysłu. Jednym z ćwiczeń zaproponowanych grupie było zbudowanie we własnym pokoju wieży Babel. Powstała konstrukcja z książek w różnych językach, instalacja zawieszonych na sznurkach rodzinnych zdjęć czy wieża z pudełek. Jeden z uczestników wybrał się do lasu, gdzie zbudował drewnianą drabinę prowadzącą do wodospadu. Dla większości członków grupy to doświadczenie okazało się istotnym przeżyciem, poruszyło emocje i wspomnienia. 

Dziękujemy za pomoc

Do akcji szycia ubrań ochronnych Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI dla pracowników domów pomocy społecznej oraz SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO w Bielsku-Białej dołączyła mieszkanka Kóz pani Danuta Zgut i pani Jadwiga Dubiel – uczestniczka Klubu Seniora działającego przy Ewangelickim Domu Opieki SOAR. Obie panie wspierają instruktorki Warsztatu Terapii Zajęciowej JESTEŚ POTRZEBNY i szyją wolontarystycznie w swoich domach ubrania ochronne, które są tak niezbędne dla opiekunów i medyków w/w placówek.

Bardzo Pięknie Dziękujemy za pomoc!

Jan Chmiel
kierownik WTZ

IV  Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Bielsko-Biała, 15.05.2020r.

 

IV  Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ
„Jesteś Potrzebny” BSA TEATR GRODZKI

 

Dzisiaj, 15maja 2020r. przekazaliśmy kolejną partię – 100 sztuk ubrań ochronnych dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Przekazaliśmy również 130 skrojonych ubrań  do uszycia dla Grupy Społecznej „Szyjemy maseczki Bielsko-Biała”. Wszystko to, by się nie stało, gdyby nie działania Grupy Społecznej „Szyjemy maseczki  Bielsko-Biała” pod wodzą Anity Szymańskiej wraz z koleżankami oraz ich rycerzami.

 WTZ „Jesteś Potrzebny” kontynuuje zajęcia zdalne.

W związku z pandemią koronowirusa i decyzją Wojewody Śląskiego o zawieszeniu działalności warsztatów terapii zajęciowej oraz mając na uwadze wsparcie rehabilitacyjne naszych podopiecznych, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny” uruchomił  pracę zdalną w dwóch kategoriach:

  • porady psychologiczne,
  • zajęcia zdalne z dziennikarstwa i fotografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo instruktorzy kontaktują się z uczestnikami, ustalają sposoby komunikacji, metody realizacji  i sposoby weryfikacji aktywności.

Szycie ubrań ochronnych – relacja

III Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Bielsko-Biała, 06.05.2020r.

 

III Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ
„Jesteś Potrzebny” BSA TEATR GRODZKI

 

Dzisiaj tj. 06.05.2020r. przekazaliśmy kolejną partię ubrań ochronnych (60 kompletów) dla Domu Pomocy Społecznej  SAMARYTANIN  w Bielsku-Białej.

Wszystko to, by się  nie stało, gdyby nie działania Grupy Społecznej „Szyjemy maseczki dla Bielska-Białej” pod wodzą Anity Szymańskiej wraz z koleżankami oraz ich rycerzami.

 WTZ „Jesteś Potrzebny”  kontynuuje  zajęcia zdalne

W związku z pandemią koronowirusa i decyzją Wojewody Śląskiego o zawieszeniu działalności warsztatów terapii zajęciowej oraz mając na uwadze wsparcie rehabilitacyjne naszych podopiecznych, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny” uruchomił  pracę zdalną w dwóch kategoriach:

  • porady psychologiczne,
  • zajęcia zdalne z dziennikarstwa i fotografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo instruktorzy kontaktują się z uczestnikami, ustalają sposoby komunikacji, metody realizacji  i sposoby weryfikacji aktywności.

Zajęcia zdalne prowadzone są od 14 kwietnia aż odwołania.

Zarząd BSA TEATR GRODZKI pragnie serdecznie podziękować wszystkim instruktorkom, instruktorom i pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny” za ogromny wkład pracy , inwencję twórczą i pracę na rzecz ludzi potrzebujących pomocy.

 

 

ZDRÓWKA I PODZIĘKI

 

   Jan Chmiel                                                                                  Magdalena Wojtczak
Kierownik WTZ                                                                          Prezes BSA TEATR GRODZKI

 

 

 

 

II Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

                                                                  Bielsko-Biała, 30.04.2020r.

    

 II  Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ
        „Jesteś Potrzebny” BSA TEATR GRODZKI

 

Dzisiaj przekazaliśmy drugą partię ubrań ochronnych (90 kompletów) dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Wszystko to by się  nie stało, gdyby nie działania Grupy Społecznej „Szyjemy maseczki dla Bielska-Białej” pod wodzą Anity Szymańskiej wraz z koleżankami.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej kontynuuje zajęcia zdalne

W związku z pandemią koronawirusa i decyzją Wojewody Śląskiego o zawieszeniu działalności warsztatów terapii zajęciowej oraz mając na uwadze wsparcie rehabilitacyjne naszych podopiecznych, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny” prowadzi  pracę zdalną w dwóch kategoriach:

  • porady psychologiczne,
  • zajęcia zdalne z dziennikarstwa i fotografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo instruktorzy kontaktują się z uczestnikami i ustalają sposoby komunikacji, metody realizacji  i sposoby weryfikacji aktywności.

Zajęcia zdalne prowadzone są od 14 kwietnia aż do odwołania.

Zarząd BSA TEATR GRODZKI pragnie serdecznie podziękować wszystkim instruktorkom, instruktorom i pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny” za ogromny wkład pracy, inwencję twórczą i pracę na rzecz ludzi potrzebujących pomocy.

 

ZDRÓWKA I PODZIĘKI

 

Jan Chmiel                                                                                           Magdalena  Wojtczak
Kierownik WTZ                                                                 Prezes BSA TEATR GRODZKI

 


                                      

 

Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Dyrektor
Małgorzata Polak

 

Raport z działalności WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ
„Jesteś Potrzebny” BSA TEATR GRODZKI

 

Mimo trudnych chwil pragnę poinformować Państwa, iż instruktorki naszego Warsztatu  Terapii  Zajęciowej JESTEŚ POTRZEBNY BSA TEATR GRODZKI  uruchomiły krojownię i szwalnię  ubrań ochronnych a także maseczek .

23.04.2020 przekazaliśmy 50 ubrań ochronnych dla DPS Borowa Wieś- Mikołów oraz 20 ubrań ochronnych dla DPS SOAR w Bielsku – Białej.

 24.04. 2020 roku przekazaliśmy 30 ubrań ochronnych dla SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO W BIELSKU0-BIAŁEJ  oraz 30 ubrań ochronnych dla DPS w Czernichowie.

To  wszystko by się nie stało, gdyby nie zjawiła się Grupa Społeczna  „Szyjemy maseczki dla Bielska-Białej” pod wodzą Anity Szymańskiej wraz z koleżankami i rycerzami, którzy półtonowy bel materiału wnieśli na drugie piętro (w starym budownictwie). Współpracuje również z nami Fundacja Arka i wielu anonimowych ludzi  za co im i wszystkim,

Wielkie Dzięki