Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

AKTYWNY SENIOR

Projekt AS tzn. AKTYWNY SENIOR został dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Celem projektu jest niesienie pomocy osobom starszym w aktywnym spędzaniu wolnego czasu.

W ramach projektu zaplanowano:

  • zajęcia artystyczne dla grupy teatralnej,
  • BLOK PROZDROWOTNY czyli spotkania z fizjoterapeutą oraz z dietetykiem,
  • BLOK ZRÓB TO SAM czyli  warsztaty artystyczne i rękodzielnicze,
  • spotkanie integracyjne – podsumowanie projektu.

W miesiącu sierpniu rozpoczęły się spotkania z fizjoterapeutą w ramach bloku PROZDROWOTNEGO – uczestnicy wysłuchali prelekcji o tematyce „jak dbać o zdrowie fizyczne”, czego uzupełnieniem były kolejne spotkania z dietetykiem.

W miesiącu sierpniu kontynuowane były również zajęcia w ramach bloku ZRÓB TO SAM. Możemy już podziwiać imponujące efekty pracy uczestników.

Na szczególną uwagę zasługują zajęcia teatralne, uczestnicy zapoznali się już z podstawami warsztatu aktorskiego oraz improwizacji teatralnej. Zajęcia obejmowały ćwiczenia z dykcji, ruchu scenicznego, interpretacji tekstu, pokonywania tremy a także sztuki autoprezentacji.

W miesiącu czerwcu odbyły się pierwsze zajęcia teatralne, polegające na zapoznaniu się uczestników, prezentacji własnych umiejętności, przeprowadzono pierwsze ćwiczenia wokalne a także ćwiczenia świadomości ciała.

W miesiącu lipcu rozpoczęły się zajęcia w ramach bloku ZRÓB TO SAM – uczestnicy zapoznali się z metodami recyklingu, dowiedzieli się jak można odnawiać stare rzeczy i wybrali własny pomysł na wykonanie ciekawej pracy.

W lipcu również odbyło się kilka spotkań z dietetykiem, na których uczestnicy dowiedzieli się jaką dietę mogą zastosować, jak się odżywiać aby radzić sobie z codziennymi dolegliwościami, jak wzmocnić swoje trawienie i wiele innych.

Miesiąc wrzesień był czasem, w którym uczestnicy projektu sporo czasu poświęcili na zajęcia twórcze i rękodzielnicze. W ramach warsztatów z bloku ZRÓB TO SAM powstały zarówno elementy dekoracyjne do domów, jak również kartki okolicznościowe tworzone w ramach zajęć ze scrapbookingu.

W ramach warsztatów teatralnych uczestnicy pracowali nad scenariuszem do przedstawienia. Jak się okazało, wcale nie było to łatwe zadanie, wymagało od uczestników zaangażowania, sporej dozy wyobraźni oraz kreatywności.

W miesiącu październiku uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach tworzenia wianków z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Powstałe prace były naprawdę imponujące.

W miesiącu listopadzie w ramach bloku ZRÓB TO SAM odbyły się warsztaty tworzenia ikon techniką transferu oraz warsztaty tworzenia ozdób choinkowych z wykorzystaniem włóczki.

W miesiącu listopadzie odbyły się również ostatnie spotkania z dietetykiem oraz z fizjoterapeutą w ramach BLOKU PROZDROWOTNEGO, w ramach których podsumowano przekazaną uczestnikom wiedzę w ramach wcześniejszych spotkań.

W ramach warsztatów teatralnych przeprowadzone zostały zajęcia w teatrze cieni!

Na ostatnich zajęciach w ramach BLOKU ZRÓB TO SAM panowała świąteczna atmosfera ponieważ uczestnicy wykonywali bombki choinkowe metodą decoupage.

Jako podsumowanie projektu zorganizowane zostało spotkanie integracyjne dla uczestników projektu, które było okazją dla seniorów do wspólnego spędzenia czasu w gronie znajomych. Ponadto uczestnicy warsztatów teatralnych na zakończenie projektu przygotowali przedstawienie, które zostało wystawione dla szerszego grona widzów.

Wróć do poprzedniej strony