Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

O nas

BIELSKIE STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE „TEATR GRODZKI”
JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” powstało w 1999 roku. Skupia trenerów, artystów, pedagogów i animatorów kultury działających na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, z ograniczonym dostępem do świata kultury i sztuki – dzieci, młodzieży, dorosłych i osób w podeszłym wieku. Są wśród nich między innymi: niepełnosprawni fizycznie i umysłowo, młodzież sprawiająca kłopoty wychowawcze i ze środowisk dysfunkcyjnych, osoby uzależnione, wychowankowie domów dziecka oraz placówek resocjalizacyjnych i opiekuńczych.

Stowarzyszenie działa przede wszystkim w Bielsku-Białej i okolicach, realizując również szereg działań na terenie całego Województwa Śląskiego oraz w regionie Małopolskim. Działalność wydawnicza i szkoleniowa „Teatru Grodzkiego” ma zasięg ogólnokrajowy, a wybrane projekty artystyczno-edukacyjne realizowane są we współpracy z partnerskimi organizacjami z różnych części Europy.

Stowarzyszenie jest laureatem nagród i wyróżnień otrzymanych za swoją wyjątkową działalność. Są wśród nich: Nagroda Ministra Kultury w konkursie „Bliżej Teatru”, „Złota Superata” – nagroda przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w Województwie Śląskim, a także nominacja do prestiżowej nagrody Prezydenta Bielska-Białej „Ikar” za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury w roku 2003 oraz zakwalifikowanie się „Teatru Grodzkiego” do półfinału konkursu Pro Publico Bono 2004, nagroda publiczności w Konkursie na Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2011.
Nagroda REVESEXCELLENCEAWARD2013 za partnerstwo w projekcie – www.teatrgrodzki.pl/nagroda-revesexcellenceaward2013

Wróć do poprzedniej strony