Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

STEP UP

 

STEP UP – Międzynarodowa wspólnota edukatorów na rzecz promowania społecznej integracji 

Czas realizacji: 15 stycznia 2021 – 15 stycznia 2023

 

Koordynator projektu

EQUAL SOCIETY – Ateny, Grecja, www.equalsociety.gr

Partnerzy projektu

 

Misja projektu

Główny cel projektu to utworzenie międzynarodowej sieci – wspólnoty instruktorów pracujących z osobami dorosłymi w obszarze edukacji nieformalnej i społecznej integracji. Ich zadaniem jest zebranie, przetestowanie i upowszechnienie dobrych praktyk i twórczych metod pracy, które mogą być wykorzystywane i rozwijane w środowisku osób potrzebujących wsparcia.

 

Główne działania projektu

  •  Utworzenie zbioru dobrych praktyk w dziedzinie edukacji dorosłych

Każdy z partnerów projektu organizuje w swoim kraju dwie grupy robocze złożone z edukatorów pracujących z dorosłymi, by zebrać i opisać stosowane przez nich metody z dziedziny sztuki i twórczości, które sprawdziły się w działaniach na rzecz środowisk zagrożonych wykluczeniem. Następnie zorganizowane zostaną w Hiszpanii dwudniowe warsztaty poświęcone wymianie dobrych praktyk pomiędzy partnerami.    

  • Pilotaż dobrych praktyk

Każdy z partnerów projektu testuje jedną dobrą praktykę w nowym kontekście   (na przykład z inną niż dotychczas grupą docelową lub w innych okolicznościach geograficznych czy socjo-ekonomicznych). Następnie zorganizowane zostanie w Grecji dwudniowe wydarzenie poświęcone prezentacji wszystkich przetestowanych praktyk edukacyjnych szerszej publiczności.

  • Wydanie trzech publikacji

W wyniku współpracy wszystkich partnerów powstaną wydawnictwa prezentujące rezultaty projektu:

  1. Podręcznik dobrych praktyk wraz z wytycznymi jak je stosować w różnych społecznych kontekstach.
  2. Poradnik dotyczący projektowania i wdrażania przedsięwzięć edukacyjno-artystycznych z udziałem wszystkich grup objętych pilotażem, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb każdej z nich.
  3. Raport na temat specyfiki projektów kulturalnych służących integrowaniu grup wykluczonych ze społeczeństwem, skupiający się na czynnikach potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie.
  • Cykl szkoleń

Każdy z partnerów zorganizuje warsztaty dla trenerów i profesjonalistów działających w obszarze edukacji, prezentujące zdobycze projektu. 

  • Konferencja

Na zakończenie projektu zorganizowana zostanie w Atenach konferencja poświęcona upowszechnianiu osiągniętych w projekcie rezultatów

  

Zapraszamy do odwiedzania strony projektu i profilu na Facebooku

 

PUBLIKACJE czytaj więcej

RAPORT Z REALIZACJI PROJEKTU czytaj więcej

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autorów i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.

Wróć do poprzedniej strony