Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

OTWARCIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO W TEATRZE INTEGRACJI – ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY!

OTWARCIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO W TEATRZE INTEGRACJI
25.IX /niedziela/ godz. 15.30 – 19.30; ul Sempołowskiej 13
ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY!

 

Tuż przed wakacjami został hucznie otwarty nasz Teatr Integracji (patrz niżej: http://www.teatrgrodzki.pl/teatr-naszych-marzen-to-teatr-integracji/).

Teraz zapraszamy na otwarcie pierwszego sezonu działań artystycznych w odrestaurowanym budynku, które obejmą prezentacje widowisk, organizację szkoleń, a także cykl zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży w regularnym rytmie cosobotnich spotkań. Już od października ruszają trzy grupy w różnych kategoriach wiekowych: 8-11, 12-14 oraz 15-18 lat. Wszelkich informacji o warsztatach udziela Aleksandra Małecka (która wraz z Natalią Smyk poprowadzi tę twórczą przygodę) – Tel: 730 653 399

PROGRAM NIEDZIELNEGO POPOŁUDNIA Z TEATREM INTEGRACJI

15.30-16.10 – „Śmieciowe Historie” – autorski spektakl plenerowy Aleksandry Małeckiej i Natalii Smyk.

Pewnie znacie tę historię o zabawkach ożywających zaraz po tym, jak zaśniecie…

A czy wiecie, co dzieje się ze śmieciami wyrzuconymi do kubła? “Śmieciowe historie” to właśnie te wyrzucone i zapomniane opowieści, z których niektóre wylądowały na wysypisku śmieci, a inne uciekły w poszukiwaniu przygody.

16.30-17.10 – „Papier-Plastik-Szkło” spektakl plenerowy, który powstał w ramach wakacyjnych warsztatów teatralnych prowadzonych w Teatrze Grodzkim przez Aleksandrę Małecką i Natalię Smyk.

Ten spektakl to spotkanie człowieka z emocją i materią. Wraz z młodzieżą zapraszamy do alternatywnego świata, w którym głos zabierają animowane przez aktorów i aktorki lalki i przedmioty.

17.15-17.45 – Koncert Mateusza Chmiela – GITARA

17.45-18.00 – Kopciuszek” spektakl w wykonaniu Teatru Seniora działającego w Teatrze Grodzkim od lutego 2022 pod kierunkiem Krystyny Małeckiej.

Parafraza klasycznej bajki w formie teatralnej zabawy, która dla dorosłych uczestników warsztatów jest aktywnym wypoczynkiem, odkrywaniem siebie na nowo w różnych sytuacjach, utrwalaniem przyjaźni i odpowiedzialności za wspólne działania. To, co wydawało się niemożliwe staje się sceniczną przygodą odkrywającą drzemiące talenty.

18.00-18.40 – „Chcemy jeść” spektakl, który powstał w ramach warsztatów teatralnych prowadzonych w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz przez Aleksandrę Małecką i Natalię Smyk.

Spektakl oparty na jednoaktówce Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu” (autor scenariusza nieznany). Akcja spektaklu jest jak sen, z którego nie możemy się uwolnić. Wraz z aktorami przenosimy się do alternatywnej rzeczywistości, która tak naprawdę nie jest tak odległa od tej nam tożsamej.

19.00-19.30 – „Koniec świata” najnowszy spektakl Teatru Grodzkiego Junior działającego pod opieką Marii Schejbal-Cytawy w Teatrze Grodzkim.

Jest to opowieść o Pokoju i o Wojnie, inspirowana tragedią Ukrainy i „Piosenką o końcu świata” Czesława Miłosza. Na scenie – jak zawsze w naszym teatralnym świecie – najważniejsze są lalki.

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony