Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Portal www.teatramatorski.pl

Portal został utworzony w 2003 roku dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Baza scenariuszy jest systematycznie rozbudowywana i obejmuje teksty zarówno wybitnych polskich dramaturgów (Liliana Bardijewska, Krystyna Chołoniewska, Inka Dowlasz), jak i praktyków teatru amatorskiego działających z pasją i wielkim zaangażowaniem w całej Polsce – w szkołach, domach kultury, parafiach, organizacjach pozarządowych, świetlicach środowiskowych i różnorodnych placówkach opiekuńczych i wychowawczych.

W 2013 roku na portalu został utworzony nowy dział – REALIZACJE. Jest on poświęcony prezentacjom osiągnięć grup teatralnych, które sięgnęły po sztuki zamieszczone na portalu i nadały im nowy, sceniczny wyraz.

W 2014 roku, dzięki kolejnej dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, portal został wzbogacony nowymi tekstami. Pozyskano czterech nowych autorów scenariuszy: Anetę Antosiak, Annę Jakubowską, Bogumiłę Janicką i Sylwestra Cyborta oraz piętnaście nowych sztuk, które zostały zamieszczone na portalu:

– Aneta Antosiak – „Pasja oczami Marii Magdaleny”
– Piotr Cieślik – „Mur Islamski”
– Sylwester Cyborg – „Noc Kupały”, „Panna Młoda”, „Rudy Kotek”, „Szczeniaczek”, „Znak
   Gryfa”, „Historia pewnego pocałunku”
– Andrzej Dembończyk – „Kandydatki na żonę”, „Szarlotka z herbatą”
– Anna Jakubowska „O służącej, która pokochała kupca”
– Bogumiła Janicka – „Świat Niedoskonały”
– Emilia Moniuszko-Kwiecińska – „Przyjaciel”
– Agata Parada – „Laleczka z porcelany”, „Wirtualna śmierć”

Rozbudowany został również dział „REALIZACJE”, w którym znalazły się informacje o wykorzystaniu tekstów z portalu przez grupy teatralne działające w całej Polsce. Niektóre z nich zdobyły nagrody i wyróżnienia na festiwalach i przeglądach teatrów amatorskich.

Od momentu swojego powstania portal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem twórców teatru amatorskiego. Analiza opinii pozyskanych z ankiet pokazuje, iż jest on wysoko oceniany przez użytkowników i odpowiada na ich potrzeby.

Wróć do poprzedniej strony