Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

KRÓLOWA ŚNIEGU I PROJEKT CC W BRATYSŁAWIE

24 listopada Teatr Grodzki Junior działający pod opieką naszego stowarzyszenia wystąpił po raz szósty na międzynarodowym przeglądzie teatralnym ERROR organizowanym co roku przez Divadlo bez domowa w Bratysławie:

http://www.divadlobezdomova.sk/divadlobezdomova/FESTIVAL_ERROR.html

Od kilku miesięcy zespół pracował nad przygotowaniem widowiska lalkowego na motywach baśni Andersena z myślą o dziecięcej widowni. Członkowie grupy samodzielnie wykonali na potrzeby spektaklu postacie lalkowe, wykorzystując do tego celu szary papier, tkaniny, stare zabawki i „rzeczy znalezione”. Publiczność zgromadzona na pokazie nagrodziła nas gromkimi brawami. Polska premiera „Królowej Śniegu” planowana jest na 11 stycznia 2019 w sali widowiskowej Klubu Garnizonowego Dom Żołnierza w Bielsku-Białej.

Teatralnym występom podczas festiwalu towarzyszyła kilkugodzinna konferencja obejmująca różne propozycje warsztatowe i prezentacje działań artystycznych o charakterze społecznym. Jedno z wystąpień dotyczyło wdrażania projektu Teatru Grodzkiego „Stwórz lalkę – stwórz siebie! Teatr dla społecznej integracji”. Dla zilustrowania efektów realizacji tej inicjatywy w pięciu krajach partnerskich (Polska, Szkocja, Włochy, Litwa i Bułgaria) pokazaliśmy krótki film nakręcony w Glasgow z udziałem uchodźców i osób ubiegających się o azyl w Wielkiej Brytanii, którzy zaangażowali się w warsztaty lalkarskie.

 

 

Stwórz lalkę – stwórz siebie! Create a puppet – create yourself!
www.ccproject.art

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej (program ERASMUS+/Partnerstwa Strategiczne na rzecz Edukacji Dorosłych). Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autorów i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony