Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Międzynarodowe spotkanie partnerskie w „Teatrze Grodzkim”

                                                                

W dniach 14-18 listopada gościliśmy w naszym Stowarzyszeniu przedstawicieli organizacji realizujących projekt „Bibliodrama jako sposób edukacji międzykulturowej osób dorosłych”. Projekt – autorskie przedsięwzięcie „Teatru Grodzkiego” – jest poświęcony działaniom na rzecz dialogu pomiędzy różnymi kulturami, religiami i tradycjami. Dlatego właśnie do Bielska-Białej przyjechali goście z Węgier, Islandii, Turcji, Izraela oraz Wadowic.

Pierwsze dwa dni spotkania były poświęcone szczegółowemu omówieniu planowanych działań i zasad współpracy partnerskiej.
15 listopada miała też miejsce konferencja prasowa inaugurująca projekt. Goście z zagranicy spotkali się z przedstawicielami naszej lokalnej społeczności, między innymi z księdzem biskupem Pawłem Anweilerem – proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, z reprezentantem Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego, z przedstawicielami Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz z dziennikarzami.

W dniach 16-18 listopada miało miejsce seminarium bibliodramatyczne prowadzone przez Petera Vargę i Beatę Pozsar z Budapesztu oraz Yael Unterman z Jerozolimy, w którym wzięły udział wszystkie organizacje partnerskie oraz goście z zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych.

Czym jest bibliodrama?

To przede wszystkim unikalna możliwość spotkania z tekstami biblijnymi poprzez zespołowe działanie. Uczestnicy spotkań bibliodramatycznych odgrywają role postaci z Pisma Świętego oraz inscenizują biblijne historie. Dzięki temu mają szansę głębiej zrozumieć i przeżyć zawarte w Biblii treści.

Pięć dni owocnej wspólnej pracy i gorących dyskusji w gronie osób  reprezentujących różne tradycje, religie i kultury pozwala mieć nadzieję, że projekt przyniesie dobre owoce i pomoże nam wszystkim lepiej rozumieć to, czym się różnimy, a równocześnie dostrzegać to, co nas łączy.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nim zawartość merytoryczną. 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony