Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Międzynarodowy projekt „Weź i mnie pod uwagę!”

 

aplikacjaMiędzynarodowy projekt „Weź i mnie pod uwagę!” (CMI2) przynosi kolejne efekty w postaci coraz większej ilości nowoczesnych, „szytych na miarę” rozwiązań. Nasz generator prostych aplikacji instruktażowych staje się coraz bardziej funkcjonalny i intuicyjny. Powstają także tłumaczenia partnerskich aplikacji na języki narodowe. Najnowszą aplikacją stworzoną przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” w języku polskim jest „Wykonanie książki”. Można się z nią zapoznać tutaj: https://www.cmi2.eu/pl/app_generator/app/54/ Aplikacja powstała w ścisłej współpracy z utworzonym przez Stowarzyszenie w grudniu 2004 roku Zakładem Introligatorsko-Drukarskim, który jest Zakładem Aktywności Zawodowej aktywizującym osoby niepełnosprawne. Zatrudnia on 40 osób niepełnosprawnych (w tym osoby niewidome i niedowidzące, osoby chorujące psychicznie oraz osoby z dysfunkcją ruchu), a także 16 pracowników kadry obsługowo-rehabilitacyjnej. 

Aplikacja w pierwszym rzędzie przeznaczona jest dla pracowników tegoż zakładu, ale także dla pracowników innych zakładów introligatorsko-drukarskich, w tym dla osób dorosłych z niepełnosprawnością i trudnościami w uczeniu się. Użytkownik aplikacji będzie mógł samodzielnie wykonać i oprawić książkę (tzw. oprawa na spad), usprawnić motorykę małą, stać się bardziej samodzielny, nauczyć się konkretnego rzemiosła i zdobyć pożądane na rynku pracy niszowe umiejętności.

Już 16 marca, w siedzibie Teatru Grodzkiego, odbędzie się seminarium warsztatowe poświęcone generatorowi aplikacji, w czasie którego uczestnicy będą mogli samodzielnie stworzyć własną aplikację. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i zapisów: jolanta@teatrgrodzki.pl lub magdalena@teatrgrodzki.pl

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony