Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Projekt Lato w teatrze Bielsko-Biała

 

 

Lato w teatrze – półkolonie www.teatrgrodzki.pl/polkolonie-droga-do-teatru-dom-kultury-kozy >>

Lato w teatrze – Bielsko-Biała, 24.07.2011 PÓŁKOLONIE „DROGA DO TEATRU” DOM KULTURY KOZY
www.teatrgrodzki.pl/stara_wersja_strony/glowna.html >>

Lato w teatrze – blog www.lato_w_teatrze.blog.bielsko.pl >>

Lato w teatrze – filmy www.youtube.com/user/TeatrGrodzki 1 >>

Podsumowanie projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego organizowanego przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki.

Co zrobiliśmy?
Przez nasze warsztaty teatralne przewinęły się trzydzieści cztery osoby. W spektaklu „Nigdy nie mów nigdy” będącym owocem zajęć obsada liczyła trzydzieści osób.

Scenariusz teatralny został oparty na tekście Liliany Bardijewskiej „Kordonki i koronki”. Muzykę – młodzi aktorzy śpiewali trzy piosenki – stworzył Tomasz Zieliński, Scenografia i kostiumy były dziełem Jolanty Górnej, Katarzyny Gwiżdż, Gabrieli Wełniak i Romana Chmiela. Wykonywaliśmy je wszyscy razem. Reżyserem spektaklu był Jan Chmiel. Występ zgromadził ponad stu sześćdziesięciu widzów. Udało się poruszyć widownię. Po drugim spektaklu wykonawcy otrzymali kosz kwiatów. Wszystko było jak w prawdziwym teatrze. Dwutygodniowa praca, próba generalna, spięcie przed premierą, trema, a potem radość i satysfakcja z oklasków. Było ich dużo. To wielka satysfakcja dla uczestników zajęć – aktorów. W przedstawieniu wzięli udział prawie wszyscy „warsztatowicze”, co od początku było naszym zamierzeniem. Sądzę, że dzięki wspólnemu wysiłkowi instruktorów prowadzących zajęcia i ich uczestników udało się nie tylko zrealizować spektakl ale przede wszystkim zainteresować młodzież teatrem. Ta niezwykła, przez niektórych określana mianem magicznej, przestrzeń została otwarta. Trzeba mieć nadzieję, że infekcja teatralnym bakcylem będzie trwała i będzie rozwijać się z biegiem czasu. Bardzo skrótowo przebieg zajęć oddaje blog, który prowadziliśmy. Było to jedno z zadań grupy dziennikarsko-promocyjnej. Poniżej wyjątki z elektronicznego dziennika.

15.08 Zaczęliśmy. Pierwsze spotkanie z młodzieżą. Warsztaty – wiele działań i śmiechu. Poznajemy się. Jutro będzie dobry dzień.
16.08 Zaczynamy pracę w grupach. Aktorzy są najgłośniejsi.

17.08 Po rozmowach i … rozmowach, mamy koncepcję spektaklu.
18.08 Nigdy nie mów nigdy – to tytuł spektaklu. Praca wre.

19.08 Zostać białym czy kolorowym, oto jest pytanie. Przygotowanie do spektaklu trwa, a co to będzie zobaczyć będzie można w sobotę.
20.08 Wszyscy zostaliśmy na chwilę kreatorami mody. Uwaga jedyne i wyjątkowe stroje powstają na naszych oczach. A z czego utkane są kostiumy to zostaje owiane tajemnicą…

22.08 Proscenium cóż to jest? Uczestnicy poznają tajemnice teatru. Nauka ról, bo każdy chce zostać aktorem .
23.08 Biali kontra kolorowi. Dwie krainy i dwa bieguny. Jak będzie finał spektaklu? Zapraszamy na przedstawienie!

24.08 Nigdy nie mów nigdy! Dykcja i sprayowanie To świetny duet !!
25.08 Odkrywamy nadal talenty! Gorąco i parno, ale w naszej krainie zagościł zupełnie inny przyjemny klimat. Ostatnie poprawki strojów i wszyscy zaczynamy!! Wystrojem zaskoczymy każdego widza!
26.08 To nie tylko praca z głosem, ale emocjami, zdenerwowaniem. AKTORZY, SCENOGRAFOWIE , MUZYCY I FOTOGRAFOWIE współpracują i tworzą, tworzą… artystą być.
Wszyscy pleciemy wstążki przedstawienia! ! Wstążkowe są stroje i słowa. Jaki będzie występ? Pokonamy tremę i trudności. Ostatnie prace nad tekstami i scenografią .Białe płachty papieru, przestawienie i scenografia dopięte na ostatni guzik .Uczestnicy zmęczeni upałem, jednak wszyscy chętni do udziału. Muzyka i śpiew tak żegnamy ostatni dzień przed występem Jutro radosne i rześkie spojrzenie-następna próba generalna! Życzę wszystkim wiele sił i energii!

27.08 Próba generalna i wreszcie premiera.

 

Organizatorzy

   

Partner

             

Partnerzy medialni

        

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony