Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Pokaz filmów zorganizowany z okazji Posiedzenia Zarządu EFON

W Warszawie 15-17 października odbył się pokaz filmów zorganizowany z okazji Posiedzenia Zarządu Europejskiego Forum Osób Niepełnosprawnych (EDF) w Warszawie i Międzynarodowej Konferencji pt. „Węzłowe zagadnienia wdrażania Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach osób niepełnosprawnych oraz Europejskiej Strategii w sprawie niepełnosprawności 2010-2020”. Wśród wielu filmów wyświetlono „Muzykę ruchu dłoni” z projektu „Otworzymy Ci Świat” Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki.

Artystyczna i sportowa aktywność osób niepełnosprawnych

 1. Zainteresowania, zamiłowania, pasje. Film zrealizowany przez  Antares Film Studio, składający się z czterech części:
  1. Judo – Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu (7’27”). Zajęcia judo zorganizowane dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
  2. Teatr Biuro Rzeczy Osobistych – Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdyni (15’27”). Teatr istnieje od 1998 roku, ma w swoim dorobku autorskie spektakle, za które otrzymał wiele nagród na festiwalach teatralnych.
  3. Fitness – Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Centrum DZWONI w Warszawie (7’:02”). Zajęcia finess zorganizowane dla beneficjentów Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.
  4. Teatr Dźwięku – Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu (17’:42”). Teatr działa od 2008 roku, jego założeniem jest terapia poprzez muzykę, teatr i ruch sceniczny z wykorzystaniem etnicznego instrumentarium.
 2. Muzyka ruchu dłoni – Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” (8’:54”). Film zrealizowany przez BTV Studio w ramach projektu „Otworzymy ci świat”. Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki od 1999 roku prowadzi zajęcia teatralne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Zatrudnia osoby niepełnosprawne w dwóch Zakładach Aktywności Zawodowej: Drukarnia w Bielsku-Białej i Ośrodek Wypoczynkowy w Lalikach. Prowadzi również Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych oraz szereg programów edukacyjnych, artystycznych i społecznych.
 3. Nagrania przedstawień teatralnych Teatru Dźwięku – Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu:
  1. Podróże (11’04”). Spektakl nawiązujący do trzech kultur – Afryki, Australii i Ameryki Północnej.
  2. Dziesięć tysięcy liści (12’26”). Sztuka inspirowana zbiorem japońskich opowieści wydanych pod tym samy tytułem.
  3. Czas snu (17’27”)
 4. Świat Mało Znany – Spotkania z Twórczym Życiem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (29’50”) – Festiwal zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku w dniach 17-24 maja 2009 r., w tym: koncert Orkiestry VITA ACTIVA
 5. 10 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Haczowie – Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Haczowie (15’17”). Dwóch uczestników WTZ zajęło III miejsce w kategorii potrawy europejskiej z elementami kuchni orientalnej podczas Kulinarnej Gali dla profesjonalistów Tour-Gastro-Hotel w Sanoku. Uczestnikiem WTZ był Grzegorz Sienkiewicz – autor obrazów prezentowanych na wystawach w całej Polsce. Przy WTZ działa Grupa Teatralna „Na pustkowiu” – laureat festiwali artystycznych i konkursów.
 6. ERROR Festival 2010 (06’13”) – międzynarodowy festiwal teatrów osób bezdomnych i niepełnosprawnych – odbył się w dniach 3-4 grudnia 2010  w siedzibie Studio 12 w Instytucie Teatralnym w Jakubovo Square w Bratysławie na Słowacji. Film zrealizowany przez  Apothecary Films.

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony