Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Promocja podręczników SUVOT – degustacja potraw i warsztaty teatralne dla trenerów i nauczycieli

Miło nam Państwa zaprosić na prezentację bezpłatnych podęczników międzynarodowego projektu SUVOT z kursem gotowania dla osób z trudnościami w nauce oraz treningiem umiejętności społecznych poprzez ćwiczenia teatralne i socjodramatyczne. Cztery organizacje z Polski, Słowenii, Niemiec i Hiszpanii złączyły siły i opracowały nowy program szkoleń umożliwiający osobom niepełnosprawnym psychicznie i intelektualnie zdobycie umiejętności potrzebnych do pracy w gastronomii. Stowarzyszenie Teatr Grodzki przygotowało program szkoleń umiejętności społecznych wykorzystujący techniki teatralne.

dgedukacja                 eacea            educationit

pon. 16.09, godz. 16.00-18.00
Stowarzyszenie Teatr Grodzki,
ul. Sempołowskiej 13, sala 125, Bielsko-Biała

Program:

16.00-16.40 – prezentacja podręczników projektu SUVOT – omówienie kursu gotowania dla osób z trudnościami w nauce oraz ćwiczeń teatralnych rozwijających umiejętności społeczne,
16.40-17.00 – degustacja hiszpańskich, niemieckich i słoweńskich przystawek (przepisy z podręcznika SUVOT),
17.00-18.00 – warsztaty teatralne i dramowe dla trenerów i nauczycieli pracujących z osobami niepełnosprawnymi lub potrzebującymi wsparcia – prowadzenie Maria Schejbal (przedstawienie wybranych ćwiczeń i technik z podręcznika SUVOT).

Wstęp bezpłatny. Konieczna rezerwacja – tel 33 4975655, kom. 695830114 decyduje kolejność zgłoszeń. Można wziąć udział w samej prezentacji lub warsztatach.

„Zaproponowane przez Autorkę zestawy ćwiczeń, mieszczących się w obszarze technik psycho- i socjodramy, są bardzo pomocne i użyteczne w pracy z osobami, które mają określone problemy w obszarze umiejętności społecznych. W pracy z tą grupą osób niezwykle cenne i ważne jest by uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego doświadczenia; istotne jest uczenie się pewnych umiejętności poprzez własne uczestniczenie, przeżywanie. Publikacja ta może być zatem wartościową pozycją, pomocną w zajęciach przygotowujących osoby z niepełnosprawnością do podjęcia aktywności zawodowej”. Barbara Beck – psycholog kliniczny.

Ćwiczenia teatralne i dramowe rozwijające umiejętności potrzebne w pracy i życiu społecznym zostały opublikowane w podręczniku SUVOT dofinansowanym przez Komisję Europejską, program Uczenie się przez całe życie oraz, dodatkowo, w książce DROGA dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz publikację DROGA Marii Schejbal. www.teatrgrodzki.pl/projekty/teatr-amatorski

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony