Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

ŚWIĄTECZNE REALIZACJE SZTUK PREZENTOWANYCH NA PORTALU „TEATR AMATORSKI”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Każdego miesiąca autorzy scenariuszy zamieszczonych na prowadzonym przez nas od 10 lat portalu „Teatr Amatorski” otrzymują prośby o zgodę na wystawienie swoich sztuk przez grupy teatralne z całej Polski. W końcówce starego roku szczególną popularnością cieszyła się adaptacja „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa zrealizowana w 2005 roku przez podopiecznych Katolickiego Ośrodka Wychowania i Resocjalizacji Młodzieży w Bielsku-Białej. Z inspiracji tym tekstem powstało kilka nowych widowisk, poniżej prezentujemy informacje o dwóch z nich wraz z ilustracją fotograficzną.

http://www.teatramatorski.pl/

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubsku

20 grudnia 2016 r. w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku odbyła się premiera sztuki pt. „Opowieść Wigilijna wg Karola Dickensa” na podstawie scenariusza Pani Marii Schejbal. Za udostępnienie adaptacji składamy autorce serdeczne podziękowania.

Spektakl, w wykonaniu grupy warsztatowej składającej się z mieszkańców naszej gminy, zaprezentowano dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Sztuka spotkała się z aplauzem i uznaniem ze strony oglądających, a co niektórym widzom w trakcie występu zakręciła się w oku łza. Odtwórcom ról gratulujemy talentu i dziękujemy za zaangażowanie.

Stroje oraz dekoracje przygotowali w ramach własnych zasobów i pomysłów pracownicy tutejszego Ośrodka. Pani Elżbieta Juszczyńska-Dziwir namalowała dekoracje na płótnie i udzieliła wiele praktycznych wskazówek, za co z całego serca dziękujemy.

Kolejne przedstawienie planowane jest w styczniu 2017 r. jako zaakcentowanie wspólnego spotkania występujących dzieci ze swoimi babciami i dziadkami z okazji ich święta. Będzie ono zamykało niniejszy artystyczno-warsztatowy projekt.

Kalisz – V Kaliska Drużyna Harcerzy „Droga”

Na bazie scenariusza „Opowieści wigilijnej” Marii Schejbal powstało widowisko odegrane w grudniu przez harcerzy w szpitalu dla osób, które być może nie wrócą na święta do domu.  Przedstawienie udało się na miarę możliwości aktorskich naszych harcerzy, czyli nie najgorzej!

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony