Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

TEATR GRODZKI JUNIOR NA FESTIWALU „INTEGRA” W KRANJ !

DSC_0829

CULTUREPL-poziom01 [Converted]Dzięki finansowemu wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza z Warszawy (Program „Kultura polska na świecie” https://iam.pl/pl/kultura-polska-na-swiecie) Teatr Grodzki Junior miał okazję wystąpić po raz pierwszy w Słowenii.

W dniu 21 kwietnia w Teatrze Stolp Škrlovec w Kranj zespół zaprezentował spektakl „Po drodze…” (https://www.youtube.com/watch?v=KDqNhnUlbSA), który miał premierę w czerwcu ubiegłego roku. Było to jedyne lalkowe przedstawienie w programie festiwalu „INTEGRA – ART IS CONNECTING US” zorganizowanego przez stowarzyszenie DRUŠTVO PROSOC.

Spektakl został gorąco przyjęty przez międzynarodową publiczność, a niektórzy z widzów przekazali nam swoje wrażenia na piśmie:

Super lalki! Fajne, fajne, bardzo fajne!

Bardzo mi się podobało. Spektakl był wzruszający, zabawny i pięknie zagrany. Wspaniałe pomysły, zachwycające lalki, a całość świetnie zrealizowana!

W czasie krótkiego pobytu w Słowenii udało się nam odwiedzić Teatr Lalek w Lublanie i obejrzeć muzeum figur teatralnych urządzone w stołecznym zamku. Z dyrektorem Teatru – Urošem Korenčanem rozmawialiśmy o festiwalach sztuki lalkarskiej organizowanych w Lublanie i Bielsku-Białej oraz o możliwościach nawiązania współpracy artystycznej pomiędzy obydwoma miastami.

Dotacja Instytutu Adama Mickiewicza w wysokości 5000 zł pokryła koszty podróży, dzięki czemu po raz kolejny mogliśmy być obecni na międzynarodowym festiwalu teatralnym. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY INSTYTUTOWI ZA WSPARCIE!!!

Program festiwalu »

Opinie Widzów »

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony