Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

TEATR GRODZKI JUNIOR NA FESTIWALU „TALIZMAN SUKCESU” – nagroda za umiejętne przedstawienie problemów człowieka współczesnego językiem teatru w spektaklu pt. „Po drodze”!

talizman-sukcesu-09

Teatr Grodzki Junior działający przy naszym stowarzyszeniu od 2003 roku wystąpił 18 listopada podczas XII-ej edycji MIĘDZYNARODOWYCH JESIENNYCH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH „TALIZMAN SUKCESU” organizowanych przez Dom Kultury w Hałcnowie:
http://www.halcnow.pl/56-wydarzenia/358-znowu-sukces,
http://www.mdk.beskidy.pl/index.php?s=1&fun=more&id=3415

Zespół pokazał swoje najnowsze przedstawienie lalkowe „Po drodze…”, z którym nasi aktorzy-amatorzy pojadą już 24 listopada do Bratysławy, gdzie wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Bezdomnych ERROR dzięki dofinansowaniu kosztów podróży przez Instytut Adama Mickiewicza.

„TALIZMAN SUKCESU” – jak piszą o swoim przeglądzie organizatorzy – to „wielkie święto przyjaźni i radości wszystkich zespołów polskich i zagranicznych. Integracja, poznawanie obyczajów i kultury różnych narodów, możliwość uczestniczenia w warsztatach, wymiana doświadczeń artystycznych, nawiązywanie kontaktów z zespołami, wspólny koncert finałowy oraz prezentacje zespołów w innych miastach Podbeskidzia powodują, że z roku na rok w Festiwalu uczestniczy coraz więcej zespołów”. Na tegorocznym przeglądzie wystąpiły zespoły z Polski, Ukrainy, Włoch, Iranu i Kolumbii. Jurorzy oceniający występy podjęli decyzję, by w tym roku zrezygnować z formuły konkursowej i nie przyznawać miejsc, ale nagrodzić równorzędnie wszystkie grupy dyplomami i kwotą 300 złotych!

Dochód z nagrody aktorzy przeznaczyli na budowę Teatru Integracyjnego www.teatr.teatrgrodzki.pl.

CULTUREPL-poziom01 [Converted]

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony