Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

TEATR GRODZKI W SAN PATRIGNANO

https://www.sanpatrignano.org/en/

W dniach 27-29 listopada 2022 Teatr Grodzki gościł w jednym z największych ośrodków dla osób uzależnionych w Europie. San Patrignano (okolice Rimini we Włoszech) to organizacja, a raczej wspólnota działająca od 1978 roku, która osobom cierpiącym z powodu narkomanii i marginalizacji oferuje ambitny program rehabilitacji. Jest on oparty przede wszystkim na wspólnej pracy i na zdobywaniu kwalifikacji zawodowych dających szansę odnalezienia własnego miejsca w świecie. Program uwzględnia również rozmaite działania twórcze i artystyczne. 

Wizyta stowarzyszenia w San Patrignano została zorganizowana w ramach międzynarodowego projektu RESTORE https://www.restore-project.com/  przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Jest on poświęcony promocji nowego profilu zawodowego INSTRUKTORA TEATRU SPOŁECZNEGO – (SOCIAL THEATRE OPERATOR) i docelowo uwzględnienia go w europejskiej klasyfikacji zawodów i specjalności. Jedno z głównych zadań projektu stanowi określenie zakresu wiedzy i umiejętności, jakie powinien posiadać instruktor teatru społecznego, a także stworzenie programu szkoleniowego dla osób zamierzających się kształcić w tej dziedzinie. W projekcie uczestniczy siedem organizacji partnerskich z sześciu krajów – Włoch, Irlandii, Słowenii, Portugalii, Hiszpanii i Polski.

Podczas dwudniowego spotkania partnerskiego podsumowującego trzyletnią współpracę, przeprowadzona została ewaluacja wszystkich podjętych działań oraz ich wymiernych rezultatów. W trzecim dniu wydarzenia odbyła się międzynarodowa konferencja, której poświęcona zostanie osobna relacja.

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony