Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

WARSZTAT TEATRU GRODZKIEGO W KRAKOWIE

WARSZTAT TEATRU GRODZKIEGO W KRAKOWIE

 Wraz z krakowską fundacją „AUTONOMIA” (https://autonomia.org.pl/) zapraszamy na warsztat poświęcony wykorzystaniu sztuki lalkarskiej w pracy z osobami dorosłymi w ramach realizacji projektu „STEP UP – międzynarodowa wspólnota edukatorów na rzecz promowania społecznej integracji” (http://www.teatrgrodzki.pl/step-up/).

Miejsce: FUNDACJA AUTONOMIA, Os. Centrum C9, KRAKÓW
Czas: 19 września 2022 (poniedziałek) godz. 17.00-21.00
Prowadzenie: Maria Schejbal-Cytawa i Jolanta Kajmowicz-Sopicka

Jest to propozycja dla tych wszystkich, którzy prowadzą zajęcia z różnymi grupami i szukają nowych metod, pomocnych w poznawaniu siebie, w odkrywaniu swoich mocnych stron i twórczego potencjału.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY !

INFORMACJE/ZAPISY: Maria Schejbal-Cytawa maria@teatrgrodzki.pl


Zdjęcia: Dorota Koperska

Co się wydarzy?

Stworzenie lalek z szarego papieru i sznurka zajmie nam najwyżej półtorej godziny. Potem nauczymy się je animować czyli sprawdzimy, co one potrafią. I do czego jesteśmy zdolne/zdolni my sami. Lalki podpowiedzą nam, jakie historie chcemy przedstawić na scenie. Jakim problemem, marzeniem, wyzwaniem chciałybyśmy/chcielibyśmy się właśnie teraz zająć – razem z pozostałymi uczestnikami, w grupie, patrząc na siebie z perspektywy innych ludzi i ożywionych przedmiotów. Zastanowimy się też wspólnie nad tym, jak najlepiej planować i realizować różnorodne przedsięwzięcia kulturalne, adresowane zwłaszcza do osób potrzebujących wsparcia.

 Uczestnicy naszych warsztatów o swoich wrażeniach …

Świetne warsztaty! Wyraziłam siebie w mojej lalce i zrodził mi się pomysł na zajęcia z lalką dla dzieci z autyzmem.

Te zajęcia były dla mnie jak otwarcie okna na różnorodność twórczych możliwości. Praca własnymi rękami zawsze sprawia radość, ale też ważne jest, by do tej pracy zaangażować umysł. Tworzenie lalki i jej osobowości, a następnie powołanie jej do życia skłania do refleksji. Dziękuję!

Lalka na dzisiejszych warsztatach to ja. Płacząca rozpaczliwie i biorąca się w garść ciągle od nowa. Animujące ją dla mnie kobiety sprawiły, że ożyła przed moimi oczami, a gdy zatańczyła poczułam kolejny raz, że dam radę iść dalej.  

Zdjęcia: Dorota Koperska

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony