Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Warsztaty ARTES w Wiedniu

artes_logo_smallW ostatniej fazie realizacji projektu ARTES Teatr Grodzki prowadzi kampanię upowszechniania rezultatów inicjatywy i szeroko promuje zasoby międzynarodowej platformy dobrych praktyk (www.artescommunity.eu) w Polsce i za granicą.

W ramach kampanii zorganizowany został w Wiedniu, w dniu 9 lipca całodzienny warsztat poświęcony wybranym działaniom teatralnym i parateatralnym prezentowanym na platformie. Sesja składała się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła pracy z przedmiotem w teatrze w odniesieniu do dwóch ścieżek edukacyjnych opracowanych przez Teatr Grodzki i zamieszczonych na portalu:

Tematem zajęć popołudniowych było wykorzystanie technik bibliodramatycznych dla celów edukacji międzykulturowej. Scenariusz zajęć podejmujących te zagadnienia, autorstwa Teatru Grodzkiego, jest również dostępny on-line http://artescommunity.eu/bibliodrama-and-intercultural-awareness/

Osobną część spotkania stanowiła prezentacja samej platformy i zapoznanie uczestników z jej strukturą oraz wybranymi materiałami edukacyjnymi.

Gospodarzem spotkania był Uniwersytet Ludowy Kunst VHS in Vienna http://www.vhs.at/9-die-kunst-vhs.html, a w warsztacie wzięło udział ośmioro uczestników. Wiedeńscy edukatorzy i nauczyciele reprezentujący różne placówki oświatowe wysoko ocenili zasoby platformy i sposób jej prezentacji poprzez działania warsztatowe.

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony