Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

WSPOMNIENIE O ANTONINIE CYKMAN

Zamierzam nadal, różnymi sposobami, przekonywać do tego, że sztuka jest tak samo potrzebna osobom niepełnosprawnym jak na przykład wózek inwalidzki. Świat kultury jest światem dla wszystkich. Wiem to z własnego doświadczenia, bo sama jestem osobą niepełnosprawną, czy jak się czasem mówi „sprawną inaczej”. Chcę na koniec powiedzieć, że lubię to moje życie. Ono pewnie mogłoby być jeszcze bardziej spełnione, ale jednak potrafiłam realizować swoje marzenia. Więc, dopóki dam radę, będę działać dalej!

Tak mówiła, kilkanaście miesięcy temu, Antonina Cykman – Tosia, nasza wspaniała wolontariuszka – w wywiadzie opublikowanym przez kwartalnik „Relacje-Interpretacje”: http://www.teatrgrodzki.pl/sila-wolontariatu-wywiad-w-relacjach-interpretacjach/

Gdy dowiedziała się o pomyśle budowy w Bielsku-Białej Teatru Integracji zaangażowała się w jego promowanie z wielką pasją i oddaniem.

Zarażała nas na co dzień swoją pogodą ducha i pozytywną energią. Nigdy się nie poddawała, powtarzając: „Jak nie drzwiami, to oknem”. Między innymi to właśnie dzięki jej działaniom budynek przyszłego Teatru Integracji ma dziś dach. Dziękujemy, Tosiu!   

Antonina Cykman zmarła w dniu 11 lutego 2018. Jej pogrzeb odbędzie się 16 lutego (piątek) o godz. 13.00 w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego (Aleksandrowice).

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony