Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

XI Beskidzkie Święto Małych i Dużych i Wena

7 czerwca 2013 w sali widowiskowej Domu Żołnierza w Bielsku-Białej odbyło się XI Beskidzkie Święto Małych i Dużych. Ta integracyjna impreza teatralna organizowana jest od lat przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki. XI Beskidzkie Święto Małych i Dużych było niezwykłym świętem teatralnym – wystąpiły na nim najlepsze zespoły szkolne w ramach II Przeglądu Grup Młodzieżowych WENA.
Jury spośród kilkunastu grup teatralnych wyłoniło najciekawsze przedstawienia. Równorzędne nagrody otrzymały: Koło Teatralne MoTyW  (Zespół Szkół im. Juliana Tuwima  w Bielsku-Białej), Grupa Teatralna EMOTIKON  (Gimnazjum nr 15  w Bielsku-Białej), Zespół Teatralny „Wyjście Awaryjne”  (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bielsku-Białej, Zespół Teatralny „Teatr 22” (Szkoła Podstawowa Nr 22 w Bielsku-Białej) oraz Grupa teatralna „Uszy do góry”  (Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej).

Można było również zobaczyć spektakle osób niepełnosprawnych, min. teatr lalek i teatr wizualny. Młodzi widzowie nauczyli się jak bić brawo w języku migowym – poprzez machanie rękami. Na końcu wszyscy aktorzy – i sprawni i niepełnosprawni – spotkali się na scenie do wspólnego, olbrzymiego zdjęcia.
Impreza zgromadziła reprezentację różnych środowisk z województwa śląskiego – środowisko szkolne, osoby niepełnosprawne, pracowników placówek kulturalnych i edukacyjnych, gości z samorządu lokalnego, mieszkańców Bielska-Białej.

XI Beskidzkie Święto Małych i  Dużych odbyło się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (projekt Teatr amatorski) oraz Gminy Bielsko-Biała (projekt Teatralne poszukiwania w Bielsku-Białej).

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony