Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Zapraszamy na warsztat

WARSZTAT – BIBLIODRAMA I DIALOG MIĘDZYKULTUROWY
13 maja (poniedziałek) godz. 16.00-19.00
Siedziba „Teatru Grodzkiego”, ul. Sempołowskiej 13, Bielsko-Biała

Udział bezpłatny!

Propozycja dla wszystkich zainteresowanych:
– twórczymi metodami pracy z grupą
– wspieraniem postaw otwartych na inne kultury i tradycje
– analizą tekstów ważnych dla zrozumienia fenomenu „Homo religiosus”

Prowadzenie: Maria Schejbal i Piotr Kostuchowski

Informacja o warsztatach/zapisy: Ludwina Dębiec biuro@teatrgrodzki.pl
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki”, (33) 4975655
Ul. Sempołowskiej 13, 43-300 Bielsko-Biała 

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” realizuje w chwili obecnej międzynarodowy projekt edukacyjny testujący możliwości wykorzystania bibliodramy w rozwijaniu i promowaniu dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego (www.basicsproject.eu)

Czym jest bibliodrama?
To przede wszystkim unikalna możliwość spotkania z tekstami biblijnymi na psychodramatycznej scenie i w zespołowym działaniu. Uczestnicy warsztatu odgrywają role postaci z Pisma Świętego oraz inscenizują biblijne historie. Dzięki temu mają szansę głębiej zrozumieć i przeżyć zawarte w Biblii treści.

W naszym projekcie, obok tekstów biblijnych, twórczej analizie poddaliśmy także teksty ważne dla innych religii, między innymi poemat „Masnawi i Manawi” uważany przez sufich za drugą co do ważności świętą księgę po Koranie, w centrum naszej uwagi była też tradycja chasydzka.

W ramach projektu organizujemy obecnie cykl sesji warsztatowych prezentujących techniki i metody bibliodramatyczne służące refleksji międzykulturowej. Zajęcia trwają 3 godziny, są adresowane do osób zajmujących się edukacją (zwłaszcza edukacją dorosłych) oraz do wszystkich zainteresowanych problematyką dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA PLATFORMY PREZENTUJĄCEJ SCENARIUSZE ZAJĘĆ POŚWIĘCONE EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ: www.bibliodramatic.net

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony