Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

ARTYKUŁ NT. PORADNICTWA SOCJODYNAMICZNEGO W KWARTALNIKU „DORADCA ZAWODOWY”

W ramach projektu W ramach projektu „Nowa perspektywa doradztwa zawodowego” opublikowany został właśnie nasz artykuł w kwartalniku „Doradca zawodowy”.
Zachęcamy do zapoznania się z tekstem pn. „W kręgu nowożytnych praktyk poradniczych – podejście socjodynamiczne V. Peavy’ego”.

Cytat z artykułu:
„Peavy zachęca, aby doradcy kariery odchodzili od udzielania gotowych porad,  dążąc do wzmacniania i rozwijania zasobów osób poszukujących pomocy tak, aby w przyszłości potrafiły one samodzielnie projektować swoje życie i realizować obierane cele.
Podkreśla, iż spektrum spraw, z jakimi mogą się zwracać osoby poszukujące wsparcia jest szerokie, a może dotyczyć takich kwestii jak: praca i uczenie się, zdrowie, relacje społeczne, filozoficzne kwestie życiowe, zagadnienia związane z kreatywnością i zabawą, jak również zagadnienia związane z samodzielną identyfikacją tożsamościową.
Poradnictwo jest zatem procesem wspierania ludzi w ich wysiłkach zwiększania ich zdolności myślenia, odczuwania, podejmowania decyzji i działania, po to, aby potrafili osiągać pożądane przez siebie cele”.

Więcej o projekcie: www.poradnictwo-socjodynamiczne.pl

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony