Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

SCENA TEATRU GRODZKIEGO

scena_teatru_0115 kwietnia, w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Sempołowskiej 13 odbyło się drugie spotkanie osób, którym bliska jest idea budowy Teatru Społeczności Lokalnej w Bielsku-Białej. Wśród zebranych były osoby związane z teatrem, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele bielskich mediów (2B Style, SUPER-NOVA, Telewizja Bielska REGIONALNA.TV). Zawiązany został społeczny Komitet, który będzie wspierać stowarzyszenie w zdobywaniu środków, promocji oraz lobbingu inicjatywy budowy Teatru! Wśród sygnatariuszy są Jarosław Bączek, Simon Blaschko, Magdalena Brzezińska, Antonina Cykman, Barbara Ilewicz, Jolanta Kajmowicz-Sopicka, Janusz Legoń, Krystyna Małecka, Maria Schejbal, Agnieszka Ściera, Magdalena Wojtczak. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zapraszamy kolejne osoby do włączenia się do prac Komitetu!

W czasie spotkania doszło do burzliwej dyskusji, na temat celowości tworzenia w mieście kolejnego miejsca kultury. Dlaczego chcemy angażować całe miasto? Czy nie wystarczą funkcjonujące już Domy Kultury? Czy osoby niepełnosprawne powinny mieć swój teatr?

Scena Teatru Grodzkiego ma być, jak wynikło z toku dyskusji, odpowiedzią na potrzebę braku w naszym mieście Teatru Integracyjnego. Miejsca otwartego na inicjatywy wszystkich mieszkańców, zarówno sprawnych,
jak i niepełnosprawnych, pozbawionego barier architektonicznych i społecznych. „Całe życie walczyłam o to, by nie było świata osób niepełnosprawnych i sprawnych. W tym teatrze może się to spełnić”, pani Antonina Cykman, wolontariuszka Teatru Grodzkiego, emerytowany pracownik Urzędu Miejskiego.

Spotkania robocze Komitetu odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. Kolejne zaplanowane jest na 13 maja o godz. 17,00. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którym bliska jest budowa Teatru Integracyjnego!

Zachęcamy również do przeglądania strony: www.teatr.teatrgrodzki.pl, gdzie zamieszczamy kolejne etapy prac budowy teatru. O scenie Teatru Grodzkiego piszą również na portalach internetowych:

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/29193/w-bielsku-bialej-buduja-nowy-teatr
http://www.bestwina24.eu/?tag=teatr-spolecznosci-lokalnej
http://wiadomosci.bielsko.info/8561-budowa-nowego-teatru-w-miescie

Zapraszamy jeszcze raz 13 maja na godzinę 17,00!

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony