Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Baśniowa wystawa

W Książnicy Beskidzkiej, Filia Osiedle Grunwaldzkie, Integracyjna 13 marca odbył się wernisaż wystawy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej JESTEŚ POTRZEBNY! „Baśnie i legendy polskie”.
Baśnie i legendy, kojarzone zwykle z tajemniczym nastrojem, nadprzyrodzonymi mocami oraz walką dobra ze złem stały się inspiracją dla osób z niepełnosprawnością, dla których działania plastyczne stanowią często jedyną możliwość komunikowania się z otoczeniem.

– Prace są naprawdę świetne. Wykonały je osoby, które nie są zawodowo związane ze sztuką. W tych pracach widzimy pewną swobodę, pewną naturalność, całą masę emocji. Ja osobiście jestem zauroczony tymi pracami i bardzo chętnie widziałbym je na rynku sprzedaży dzieł sztuki. Ta forma sztuki, pełna energii powinna gościć w naszych domach na co dzień, z potrzeby serca, ponieważ warto obcować z rzeczami pięknymi  – powiedział Piotr Pieniążek.

– Cieszę się, że państwo twórczo się rozwijacie. Sam próbuję trochę malować. Ta forma sztuki jest mi wyjątkowo bliska. Gratuluję państwu samozaparcia. Oglądajmy, bo po to tu jesteśmy – dodał Adam Ruśniak, wiceprezydent Bielska-Białej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy mieć tutaj swoje prace i pokazać gościom nasz talent artystyczny. To najpiękniejsza chwila w naszym życiu – powiedział jeden z uczestników WTZ.                                 

Wystawę prac plastycznych uczestników WTZ JESTEŚ POTRZEBNY! Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI można oglądać do 15 kwietnia w Filii Integracyjnej Książnicy Beskidzkiej przy ul. Tadeusza Rychlińskiego 20 w Bielsku-Białej. Serdecznie zapraszamy!

Redakcja „Tornado”

 

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony