Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

DZIESIĘĆ LAT PORTALU „TEATR AMATORSKI” !

ja7 JGetner

 

 

 

 

 

http://www.teatramatorski.pl/

Baza scenariuszy teatralnych – utworzona przez Teatr Grodzki w 2006 roku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród twórców teatru amatorskiego. Każdego miesiąca autorzy sztuk zamieszczonych na naszej stronie internetowej otrzymują informacje o realizacji swoich tekstów przez różne grupy miłośników teatru w całej Polsce. O niektórych inscenizacjach można przeczytać w zakładce „REALIZACJE” http://www.teatramatorski.pl/realizacje

Szczególną cechą naszego zbioru scenariuszy jest fakt, że wśród ich autorów są zarówno ludzie pióra z dużym dorobkiem dramatopisarskim i w ogóle literackim (Liliana Bardijewska, Krystyna Chołoniewska, Inka Dowlasz), jak i praktycy teatru amatorskiego tworzący na co dzień w szkołach, domach kultury, warsztatach terapii zajęciowej czy więzieniach – dramaturdzy-amatorzy.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pozycjami scenariuszowymi zamieszczonymi na portalu.

„Pożądanie w cieniu pokrywki”

Gatunek: Komedia. Osoby: 2 K, 1 M Ten, Który Daje Szczęście zaprasza na spotkanie dwie panie. Ma dla nich rzecz absolutnie niezwykłą, wręcz niewiarygodną. Na Tę, Która Da Więcej czeka Cudowny Zestaw Garnków o wręcz kosmicznych właściwościach, wymarzonych i upragnionych przez kobiety. Rozpoczyna się licytacja, której wyniku nie sposób przewidzieć…

„Przeciętny gatunek człowieka”

Gatunek: komediodramat Osoby 1K i 1 M Ta sztuka to spotkanie dwóch światów: tego zwykłego, przeciętnego, który żyje sobie z dala od kamer i lukrowanego blichtru szołbiznesu i tego drugiego, który jest uzależniony od błysku fleszy, natrętnych paparazzi i nie potrafi przeżyć bez nich nawet dnia. Bohaterowie, Motorniczy i Celebrytka, poznają się w tramwaju stojącym na pętli i tam rozmawiają o tym, co dla każdego z nich w życiu najważniejsze.

AUTOR: Jacek Getner – copywriter i scenarzysta (między innymi serialu „Klan”)

„Taka jakby Alicja, ale trochę nie taka”

W tekście znajdziemy nieco przewrotne spojrzenie na Alicję, tę Alicję, ale w nieco innym świetle, świecie. Alicja dorosła, a świat nadal jest dziwny i jakby nie do końca spełniający oczekiwania. Czy dalej jest w Krainie Czarów czy tylko Złudzeń?

AUTOR: Tomasz Kaczmarczyk – nauczyciel i muzyk

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony