Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Kurs doskonalenia zawodowego kadry dla edukacji dorosłych

Na początku października nasi pracownicy Katarzyna  Szymik i Zbigniew Hamerlak szkolili się na Cyprze, na Kursie doskonalenia zawodowego kadry dla edukacji dorosłych w ramach programu GRUNDTVIG „Uczenie się przez całe życie”. W kursie uczestniczyło 20 osób z 15 krajów Unii Europejskiej.

Dzięki możliwości uczestniczenia w kursie pracownicy „Teatru Grodzkiego” poznali specyfikę działalności innych organizacji i instytucji, które edukują osoby dorosłe. Podczas kursu wymieniali się metodami pracy z przedstawicielami innych państw co wpłynęło na ich osobisty i zawodowy rozwój. Zdobyli praktyczne umiejętności w dziedzinie nauczania i  szkolenia międzypokoleniowego oraz poznali specyfikę idei jaką jest uczenie się osób dorosłych w innych krajach Europy. Położenie wyspy na Morzu Śródziemnym, na którą wpływ miały kultury grecka, rzymska i bizantyjska miała dla programu spotkania duże znaczenie i doskonale wpisało się w specyfikę zaplanowanych działań międzykulturowych kursu.  W programie zostały uwzględnione wycieczki  krajoznawcze, które pozwoliły na bliższe przyjrzeniu się życiu na wyspie. Uczestnicy szkolenia zwiedzili stolicę wyspy Nikozję oraz góry Troodos, w których znajduje się Klasztor Kykkos z XI wieku.

Udział w kursie stworzył również okazję do nawiązania kontaktów i bliższego poznania przyszłych potencjalnych organizacji partnerskich, ich specyfiki działalności. Kurs był również okazją do promocji naszego Stowarzyszenia za granicą.

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony