Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Sceniczna wersja „Trojanek” – próby

W dniach 8, 9 i 10 kwietnia 2024 zakończyliśmy próby „Trojanek” przed czekającym nas w lecie kolejnym etapem tworzenia widowiska wraz z partnerami z Grecji i Portugalii. Zarysowane zostały i przećwiczone działania prologu i sceny finałowej spektaklu z udziałem kilkunastu lalek wykonanych z papieru, folii i tkaniny.
W lipcu czekają nas trzy spotkania online z portugalskimi i greckimi aktorami przygotowujące międzynarodowy zespół do wspólnej pracy scenicznej. Od 28 do 31 lipca w Lizbonie odbędą się próby „na żywo”, a na 1 sierpnia zaplanowana została portugalska premiera przedstawienia. W sierpniu natomiast wszystkie trzy zespoły spotkają się w Polsce i już dziś zapraszamy na prezentację polsko-grecko-portugalskich „Trojanek” w Teatrze Polskim na małej scenie 25 sierpnia. O szczegółach tego przedsięwzięcia będziemy informować w kolejnych postach.

Opisane działania są częścią projektu „D.I.V.A” współfinansowanego przez Program Kreatywna Europa Unii Europejskiej: http://www.teatrgrodzki.pl/projekty/diva-roznorodnosc-integracja-i-dostepnosc-w-sztuce/

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony