Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

SPOTKANIE PARTNERÓW PROJEKTU „D.I.V.A” W BIELSKU-BIAŁEJ

W dniach 4-5 stycznia 2024 w siedzibie stowarzyszenia odbyło się spotkanie partnerów projektu „D.I.V.A” poświęconego teatrowi inkluzyjnemu: http://www.teatrgrodzki.pl/projekty/diva-roznorodnosc-integracja-i-dostepnosc-w-sztuce/ Projekt trwa od stycznia 2023 roku, a zakończy się w grudniu roku bieżącego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji partnerskich z Grecji (THEAMA – INCLUSIVE THEATRE) oraz Portugalii (TEATRO GATO ESCALDADO).

Głównym celem spotkania było omówienie wspólnej realizacji widowiska opartego na tekście tragedii antycznej – „Trojankach” Eurypidesa. Wersja filmowa tego przedstawienia miała premierę 3 grudnia 2023, a obecnie trwają prace nad organizacją trzech pokazów „na żywo”: w Lizbonie (lipiec), w Bielsku-Białej (sierpień) oraz w Atenach (wrzesień).

Podczas spotkania analizowane były również bieżące sprawy związane z administracją projektu oraz innymi działaniami służącymi promocji pełnego dostępu do kultury osób z niepełnosprawnością. Już dziś zapraszamy do udziału w seminarium online 31 stycznia w godzinach 18.00-20.00, poświęconym usługom dostępności skierowanym do osób z niepełnosprawnością sensoryczną (audio deskrypcja, tłumaczenie na język migowy). Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu zostaną zamieszczone na naszej stronie w najbliższym czasie.

Z okazji wizyty zagranicznych gości w stowarzyszeniu odbyła się kolejna prezentacja spektaklu „Koniec świata”. Pokaz miał miejsce w Teatrze Integracji.


Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony