Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Sceniczna wersja „Trojanek” – próby

W Teatrze Grodzkim rozpoczęły się próby „Trojanek” według Eurypidesa – scenicznej wersji tego przedstawienia które miało swoją premierę jako realizacja filmowa 3 grudnia 2023: Filmowa wersja „TROJANEK”

Pierwsze spotkania warsztatowe z grupą 10 aktorów zaproszonych do udziału w tym przedsięwzięciu odbyły się 16 i 17 stycznia 2024 w siedzibie stowarzyszenia. Główną część zajęć stanowiło omówienie nowej koncepcji inscenizacyjnej spektaklu, jego fabuły, przesłania i wizualnego kształtu. Grupa eksperymentowała również z działaniami aktorskimi i plastycznymi, przygotowując pierwszy obraz widowiska.

W tym roku planowane są aż cztery premiery „Trojanek” – polskiej realizacji w czerwcu (Teatr Integracji, Bielsko-Biała) oraz międzynarodowych przedstawień premierowych z udziałem wieloosobowego zespołu twórców z Polski, Grecji i Portugalii – w Lizbonie (lipiec), w Jaworzu/Bielsko-Biała (sierpień) i w Atenach (wrzesień).

Praca nad spektaklem jest częścią projektu „D.I.V.A” współfinansowanego przez Program Kreatywna Europa Unii Europejskiej: http://www.teatrgrodzki.pl/projekty/diva-roznorodnosc-integracja-i-dostepnosc-w-sztuce/


 

 

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony