Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

STWÓRZ LALKĘ – STWÓRZ SIEBIE! INAUGURACJA NOWEGO PROJEKTU

IMG-20171020-WA0002

1 października rozpoczęliśmy realizację dwuletniego projektu w ramach programu ERASMUS+ (Partnerstwa Strategiczne na rzecz Edukacji Dorosłych). Przedsięwzięcie pod nazwą „Stwórz lalkę – stwórz siebie. Teatr dla społecznej integracji” jest realizowane we współpracy z czterema organizacjami z różnych części Europy. Są to: Citizens Theatre z Wielkiej Brytanii (Glasgow), Youth Centre Babilonas z Litwy (Wilno), Centro Per Lo Sviluppo Creativo Danilo Dolci z Włoch (Palermo) oraz Know And Can Association z Bułgarii (Sofia).

Pierwsze spotkanie partnerskie inaugurujące projekt miało miejsce w siedzibie Teatru Grodzkiego w Bielsku-Białej w dniach 9-10 października. Realizatorzy przedsięwzięcia rozmawiali o możliwościach wykorzystania sztuki lalkarskiej w szeroko rozumianej edukacji osób dorosłych z grup dotkniętych i zagrożonych społecznym wykluczeniem. Stworzenie programu nauczania wspierającego rozwój osobisty i pokonywanie barier w codziennym życiu emigrantów, uchodźców, więźniów, osób bezdomnych, bezrobotnych, chorych psychicznie jest głównym celem projektu. Najbliższe wydarzenie w ramach projektu to międzynarodowe szkolenie dla edukatorów w Glasgow, które poprowadzi w grudniu Teatr Grodzki. W kolejnych miesiącach wszystkie organizacje partnerskie zorganizują dla swoich podopiecznych pilotażowe warsztaty teatralne testujące wpływ pracy z lalką na kształcenie podstawowych kompetencji społecznych – umiejętności pracy w grupie, komunikacji z otoczeniem, ekspresji własnych potrzeb oraz podejmowania nowych edukacyjnych i zawodowych wyzwań.

Stwórz lalkę – stwórz siebie! Create a puppet – create yourself!

 

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autorów i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.
logo_erasmus_plus

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony