Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

TEATRALNE EKSPERYMENTY – warsztat polsko-włosko-niemiecki

W dniach 10-14 lutego gościmy w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny!” dwie instruktorki teatralne z Niemiec i Włoch. Christine Merz (Berlin) oraz Sandra Passarello (Bolonia). Panie prowadzą z osobami niepełnosprawnymi zajęcia artystyczne pod hasłem: „TEATR BEZ SŁÓW – SKARBIEC KREATYWNOŚCI”.

Projekt ma charakter pilotażowy i jest realizowany w kilku krajach europejskich. Jego celem jest zbadanie możliwości niewerbalnej komunikacji w obszarze teatru i w kontekście zadań szeroko rozumianej edukacji oraz twórczego rozwoju. Działania są dokumentowane filmowo i opisowo, a następnie analizowane pod kątem odnalezienia uniwersalnych obrazów, które otwierają nowe drogi porozumienia między ludźmi z różnych kręgów kulturowych.

Uczestnicy zajęć przekształcają papier w rozmaite figury – zwierzęta, maski, krajobrazy. Wydawane przez ludzi i papier dźwięki i odgłosy, a także chóralny śpiew pomagają narodzić się historii, która jest opowiadana w nowym, wykreowanym przez grupę języku”.

Autorki i realizatorki projektu:
Christine Merz (Berlin) – pedagog teatralny i instruktor sztuki. Zainteresowania zawodowe: techniki teatru eksperymentalnego i nowe formy ekspresji scenicznej; reżyseria teatralna; praca z różnymi grupami aktorów-amatorów.
Sandra Passarello (Bolonia) – aktorka i pedagog teatralny. Zainteresowania zawodowe: praca z głosem i wykorzystanie tradycyjnych form śpiewu oraz wokalnej improwizacji; reżyseria; teatr narracyjny.

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony