Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

TEATRALNE SUKCESY WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ „JESTEŚ POTRZEBNY!”

teatralne-sukcesy-TZ-04

Grupa teatralna działa w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej od początku jego istnienia czyli od roku 2004, a prowadzi ją aktorka-lalkarka Barbara Rau wspierana przez pozostałych instruktorów Warsztatu.

W październiku 2017 członkowie grupy wystąpili po raz pierwszy w nowym widowisku lalkowym pod tytułem „Miasto mojego dzieciństwa”, które opowiada o tym, jak kiedyś żyło się w Bielsku-Białej. Scenografię i lalki do przedstawienia przygotowała pracownia artterapii we współpracy z pracownią mody i pracownią stolarsko-introligatorską.

Od czasu premiery spektakl został już kilkakrotnie pokazany publiczności. 20 października wziął udział w XII Festiwalu Twórczości Warsztatowej w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej, gdzie wystąpiły także grupy warsztatowe między innymi z Drogomyśla, Pszczyny i Gilowic. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom, czekoladki oraz statuetkę. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Port”.
27 października „Miasto mojego dzieciństwa” zostało zaprezentowane podczas Przeglądu Teatralno-Muzycznego Osób z Niepełnosprawnością „Maskarada” w sali widowiskowej Fundacji Euro Help w Częstochowie. Przegląd zorganizowała Fundacja „Oczami Brata”, a wzięły w nim udział grupy muzyczne i teatralne z województwa śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

30 listopada nasza grupa wystąpiła w Rudzie Śląskiej podczas XII Spotkań Aktorskich Osób Niepełnosprawnych. Artyści otrzymali statuetkę, pamiątkowy dyplom i kubki z logo wydarzenia.  

Z kolei 6 grudnia Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” już po raz kolejny odwiedzili seniorzy z Domu Opieki Społecznej „Józefów” w Cygańskim Lesie. W pracowni artterapii obejrzeli z wielkim zainteresowaniem teatralną opowieść o historii Bielska-Białej, która wywarła na nich ogromne wrażenie. 

W Nowym 2018 Roku członkowie grupy rozpoczynają pracę nad kolejnym widowiskiem. Życzymy im wytrwałości i dalszych artystycznych sukcesów!

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony