Slideshow

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Nowe projekty europejskie Teatru Grodzkiego

Na początku nowego sezonu teatralnego nasze stowarzyszenie rozpoczyna realizację dwóch przedsięwzięć edukacyjno-artystycznych we współpracy z organizacjami z siedmiu krajów europejskich.

16 września zaczął się projekt pod nazwą „RAPPORT. Refugee Arts with Participants and Practitioners Open to integRaTion”, który dotyczy angażowania do aktywności twórczej emigrantów, uchodźców oraz mieszkańców lokalnych społeczności w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwecji. Autorem i koordynatorem inicjatywy jest wieloletni partner Teatru Grodzkiego – Teatr acta z Bristolu. W ramach projektu we wszystkich krajach partnerskich prowadzone będą między innymi warsztaty teatralne służące celom integracji społecznej i poprawie sytuacji osób, które z różnych powodów znalazły się w obcym dla swojej kultury miejscu.

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL DLA DZIECI !!!

8 czerwca (sobota) godz. 11.00
WSTĘP WOLNY !!!
Dom Kultury „KUBISZÓWKA” w Bielsku-Białej, ul. Słowackiego 17

Zapraszamy dzieci i dorosłych na prezentację „Królowej Śniegu” w wykonaniu integracyjnej grupy Teatr Grodzki Junior, działającej pod opieką naszego stowarzyszenia. W tej lalkowej opowieści scenicznej występują figury wykonane przez aktorów z różnych materiałów – szarego papieru, tkanin, starych ubrań i zabawek, folii, rurek PCV oraz innych „rzeczy znalezionych”. W roli bardzo złego Czarodzieja będzie można zobaczyć … młynek do kawy.

Spektakl powstał w ramach realizacji projektów: „Gerda szuka Kaja” oraz „Stwórz lalkę – stwórz siebie. Teatr dla społecznej integracji” dzięki finansowemu wsparciu spółki MAGOVOX (Program „WzmocniONE” ) i Komisji Europejskiej (Program Erasmus+).

Po przedstawieniu zapraszamy na prezentację obydwu projektów.

Dziękujemy Domowi Kultury „Kubiszówka” za możliwość występu na   profesjonalnej scenie teatralnej.

Zapraszamy na warsztaty lalkarskie “STWÓRZ LALKĘ- STWÓRZ SIEBIE”

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne TEATR GRODZKI
wraz z
Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. J. Długosza w Częstochowie

 serdecznie zaprasza na warsztaty lalkarskie

 “STWÓRZ LALKĘ- STWÓRZ SIEBIE”

skierowane do edukatorów, psychologów, terapeutów, doradców zawodowych i pracowników socjalnych
 Miejsce: Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza w Częstochowie

http://wp.ujd.edu.pl/pracasocjalna/index.php/pl/aktualnosci/szkolenie-stworz-lalke-stworz-siebie

 Data: 24 maja 2019r., godz. 10,00-13,30
Prowadzenie: Maria Schejbal, Jolanta Kajmowicz-Sopicka

Miejsce: ul. Waszyngtona 4/8, Częstochowa, sala nr 42

 

Wesołych Świąt :)

Remont…cd… :)

Drodzy klienci Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki”

W związku z pracami remontowymi wjazd oraz wejście do siedziby Stowarzyszenia są możliwe od ulicy Dworkowej. Dziedziniec wewnętrzny jest zamknięty dla ruchu kołowego, w związku z czym prosimy o parkowanie od ulicy Dworkowej. Prosimy o niewchodzenie na odgrodzony teren budowy.
Termin prac jest przewidziany do końca maja z możliwością przedłużenia. Za utrudnienia przepraszamy.

Z życia Zakładu Aktywności Zawodowej.

Rozpoczynamy cykl artykułów przybliżających działalność naszego ZAZ-u, który od piętnastu lat zapewnia zatrudnienie osobom  z niepełnosprawnościami.

O misji Zakładu Introligatorsko-Drukarskiego w Bielsku-Białej tak mówi jego dyrektor Marcin Słonka.

Zakład Aktywności Zawodowej zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu. Tutaj spotkałem wspaniałych ludzi, którzy pokazują mi, jak ważna w życiu jest relacja z drugim człowiekiem. Uwrażliwienie na potrzeby innych, a przede wszystkim zaangażowanie w to, co się robi. Tutaj nie ma miejsca na improwizację czy też przypadkowość. Każdy pracownik ma konkretne zadanie do wykonania. Każdy pracownik jest dla mnie bardzo ważny – nie przez to jakie kompetencje posiada, ale ze względu na to, jakim jest człowiekiem. Bardzo często jest to determinowane historią życia, trudnościami, ale także radościami z dnia codziennego. Zakład zatrudnia 50 osób w tym 10 osób personelu rehabilitacyjnego. Podzieleni jesteśmy na dwie zmiany oraz trzy działy, z których każdy ma do wykonania określone zadania.

Baśniowa wystawa

W Książnicy Beskidzkiej, Filia Osiedle Grunwaldzkie, Integracyjna 13 marca odbył się wernisaż wystawy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej JESTEŚ POTRZEBNY! „Baśnie i legendy polskie”.
Baśnie i legendy, kojarzone zwykle z tajemniczym nastrojem, nadprzyrodzonymi mocami oraz walką dobra ze złem stały się inspiracją dla osób z niepełnosprawnością, dla których działania plastyczne stanowią często jedyną możliwość komunikowania się z otoczeniem.

– Prace są naprawdę świetne. Wykonały je osoby, które nie są zawodowo związane ze sztuką. W tych pracach widzimy pewną swobodę, pewną naturalność, całą masę emocji. Ja osobiście jestem zauroczony tymi pracami i bardzo chętnie widziałbym je na rynku sprzedaży dzieł sztuki. Ta forma sztuki, pełna energii powinna gościć w naszych domach na co dzień, z potrzeby serca, ponieważ warto obcować z rzeczami pięknymi  – powiedział Piotr Pieniążek.

KRÓLOWA ŚNIEGU – ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ !

8 lutego (piątek) godz. 17.00         WSTĘP WOLNY !!!
Klub Garnizonowy „Dom Żołnierza” w Bielsku-Białej, ul. Broniewskiego 27

Najnowszy spektakl Teatru Grodzkiego Junior, działającego pod opieką naszego stowarzyszenia, to widowisko lalkowe zrealizowane na motywach słynnej baśni Andersena. Jest to opowieść o pełnej przygód i niebezpieczeństw drodze małej Gerdy wyruszającej na poszukiwanie zaginionego przyjaciela – metafora zdobywania swojego miejsca w świecie i określania własnej tożsamości.

Na scenie występuje jedenaścioro aktorów w wieku od 11 do 80 lat oraz lalki wykonane przez nich z różnych materiałów.